Напевно вже ні для кого не секрет, що планшети насамперед призначені для мобільного використання. Для цього вони оснащені найрізноманітнішими роз’ємами, що дозволяють підключати до планшета зарядні пристрої, ноутбуки, комп’ютер та інші електронні прилади. У цій статті ми перерахуємо ті роз’єми, найбільш часто зустрічаються для планшетів і дамо їх коротку характеристику. У сьогоднішній статті читайте огляд найтиповіших роз’ємів, що зустрічаються у планшетах.
USB Type-C
USB Type-C – це на сьогодні найбільш поширений та зручний варіант, адже до нього можна під’єднати практично будь-який пристрій, на відміну від його попередників. Type-C пропонує швидку передачу даних та зарядку, більш зручне підключення та більш широкий діапазон функцій. І за останньою директивою Європейського Союзу, всі пристрої повинні оснащуватися саме таким роз’ємом з 28 грудня 2024 року.
Перехід з Micro USB до USB Type-C
USB Type-C та Micro USB – це два різних роз’єми, які використовуються для зарядки та передачі даних між пристроями, такими як планшети.
Основна різниця між USB Type-C та Micro USB полягає у швидкості передачі даних та заряджання. USB Type-C має більшу пропускну здатність та підтримує швидшу зарядку порівняно з Micro USB. Це означає, що пристрої з роз’ємом USB Type-C можуть заряджатися швидше та передавати дані з більшою швидкістю.
Крім того, USB Type-C має роз’єм, який можна підключити в будь-який з двох можливих способів, тоді як Micro USB має лише один можливий спосіб підключення. Це зробило USB Type-C більш зручним та простішим у використанні, оскільки користувач не повинен дбати про те, як правильно вставити роз’єм. USB Type-C підтримує більш широкий діапазон функцій, таких як відеовихід та зарядка від інших пристроїв, що дозволяє використовувати його для більш різноманітних задач порівняно з Micro USB.
Інші роз’єми
- Роз’єм для підзарядки планшета. Цей роз’єм найчастіше позначається як «DC». Також виробники планшетів поруч з індексом DC вказують, яка напруга використовується зарядним пристроєм і полярність. Як правило роз’єм для підзарядки планшета розташовується на одному з торців приладу.
- Роз’єм USB OTG. Один з найнеобхідніших роз’ємів, за допомогою якого можна підключити планшет до зовнішніх електронним пристроям. Крім стандартного роз’єму USB в планшетних комп’ютерах використовуються й інші різновиди цього інтерфейсу: miniUSB і microUSB.
- Роз’єм USB sync. Ще один різновид USB інтерфейсу, що служить в першу чергу для підключення приладу до ноутбука або комп’ютера. Існують моделі з miniUSB і microUSB роз’ємами, однак вони менш поширені. Роз’єми USB sync і USB OTG зовні дуже схожі між собою за зовнішнім виглядом, проте зовнішні пристрої (крім ноутбуків і комп’ютерів) підключити до планшета через роз’єм USB sync неможливо.
- Роз’єм 3,5 міліметра. Цей роз’єм для планшета зустрічається у всіх сучасних моделях і призначений для підключення до пристрою навушників та гарнітури. Відповідно використовуючи цей роз’єм користувач зможе прослуховувати музичні файли не заважаючи при цьому оточуючим.
- Роз’єм для підключення до мережі Ethernet. У «класичному» варіанті цей роз’єм займає досить багато місця і розмістити на корпусі планшета його практично неможливо. Тому для підключення планшета до мережі Ethernet використовуються, як правило, перехідники microUSB.
- Роз’єм для підключення карти пам’яті. За допомогою цього роз’єму для планшета можна значно збільшити обсяг пам’яті пристрою, а отже і кількість даних які можна в ньому зберігати. Як вибрати карту пам’яті для планшета в можете дізнатися прочитавши відповідну статтю на нашому сайті.
- Роз’єм для установки SIM карти. Цей роз’єм присутній далеко не у всіх планшетах. Його наявність у складі пристрою дозволяє користувачеві користуватися мобільним інтернетом, а деколи і використовувати прилад в ролі мобільного телефону. Також на деяких моделях планшетів присутні роз’єми для підключення зовнішньої GPS антени, що дозволить використовувати пристрій в якості автомобільного навігатора.
- Незвичний для інших виробників, унікальний Apple – роз’єм Lightning connector. Цей роз’єм зустрічається у планшетах Apple iPad mini та Apple iPad Air.
Це далеко не весь перелік роз’ємів, які можуть бути присутніми в планшетних комп’ютерах. Розвиток і технічне вдосконалення цих приладів стрімко розвивається і список доступних користувачам інтерфейсів постійно розширюється і поповнюється новими варіантами.