Завдяки виходу в світ iPad, ми змогли цілком по-новому переосмислити комп’ютери, як такі. Спершу планшети явно не дотягували до лептопів, проте тепер вони все потужніші. Візьмімо для прикладу Asus EEE Pad Transformer Prime 201 (TF-201) з чотириядерними процесором nVidia Tegra 3.
І ця тенденція наскрізно спостерігається і у всіх iPad-доподібних планшетах.
Продажі планшетів в Україні постійно зростають. Якщо продажі нетбуків Intel ще могли контролювати, то планшетів – ні. Хоча вони випустили спеціальну лінійку процесорів Intel Atom для планшетів (Z600 Series), проте як виявилось, без бажаного ефекту: все більше росте продаж планшетів на базі процесорів ARM-типу.
Саме тому, щоб не втратити ринок Intel ініціює створення нового класу лептопів: Ultrabook (ультрабук).
У цих пристроях намагатимуться поєднати портативність, невелику масу, велику автономність роботи та інші переваги планшетів, використовуючи при цьому корпус лептопу (великий екран, клавіатура). Головне, що основою ультрабуків стануть нові процесори Intel Ivy Bridge на 22 нм технології та ціна близько 1000$.
Інтел вже навіть зареєстрував торгову марку на термін Ultrabook (ультрабук).
Головний акцент робиться на те, що ультрабуки мають бути, як ноутбуки, проте значно тонші та легші (ближчі до планшетів). Тут будуть використовуватись технології пришвидшеного запуску та постійне оновлення e-mail, rrs та інших служб (як це робиться у смартфонах і у сучасних планшетах).
А тепер трошки з історії:
Перші надтонкі лептопи ми знаємо від японських фірм: HP-Mitsubishi Pedion (1998), Sharp Actius MM10 Muramasa (2003), Sony Vaio X505 (2004).
Згодом у 2008 році Apple презентували MacBook Air, що завдяки вдалому маркетингу посів чільне місце в цьому класі. І хоча потім були спроби конкуренції: Sony VAIO X, Lenovo IdeaPad U350, ASUS UL20, Acer TimelineX, проте ніхто не отримував стільки покупців, як MacBook Air.
З виходом у липні 2011 року оновленого MacBook Air: 11-inch MacBook Air та 13-inch MacBook Air, що використовує SSD у mini PCI Express слоті фактично можна вважати почалась історія виникнення Ultrabook-ів.
Як на мене це дуже вдалий крок, оскільки Intel виробляє, як процесори так і SSD диски, отже Intel знову в грі.
Ось список перших моделей ультрабуків, що були презентовані на CES 2012: Asus Zenbook UX31, Asus Zenbook UX21, Acer Aspire S3, Dell XPS 13, Lenovo IdeaPad U300, Samsung Series 5, Toshiba Portege Z830 Series.
Чекаємо, що скаже AMD.
Ласкаво просимо до ери нових технологій. 🙂
[…] Intel інтенсивно стимулює розвиток Ультрабуків […]
[…] Acer Aspire S3 це дебютна модель компанії Acer у новому класі – ультрабуки. […]
[…] Apple iPad 2 – це оновлення революційного планшету […]
[…] презентував одразу два нових лептопи у класі “ультрабуки”: ZENBOOK UX 31 та ZENBOOK UX […]
[…] на розподіл на ринку впливають і новинки, як то ультрабуки від Intel. […]
[…] Ми вже писали що таке ультрабуки […]