Чим відрізняється ноутбук від ультрабука. Що краще вибрати?

Бурхливий розвиток технічного прогресу призводить до того, що новинки, що з’явилися два-три роки тому стають буденними в наш час. Щойно з’явилося в ужитку нове слівце «ультрабук», але воно вже поступово вливається в наше життя. І все-таки пояснимо значення і відмінність цього відносно нового пристрою, зі світу комп’ютерів з давно відомим ноутбуком.

Здавалось би, однакові на вигляд, однак вони зовсім різні за походженням. Ноутбук – портативний комп’ютер, а ультрабук – вид портативного комп’ютера, розробленого на базі торгової марки Intel, пристрій з «начинкою» знаменитої фірми. Ми вже писали докладніше про те, що таке ультрабуки і як вони виникли.

Продовжимо перераховувати їх зовнішні відмінності:
– Вага: ультрабук – не більше 1,5 кг, ноутбук – від 6 до 2 кг;
– Дисплей: 11-14 дюймів у ультрабука, 14-17 дюймів ноутбука;
– Товщина: до 2 см у ультрабуків, 2-4 см – ноутбуки.

Всередині можна виявити більш суттєві відмінності. Процесори ультрабука, через свої конструктивні особливості практично не гріються. В результаті відпала потреба в кулерной системі охолодження. Акумуляторна батарея у ультрабука має свої плюси і мінуси. Вона працює трохи довше, десь на 1 годину, ніж у ноутбука, але не підлягає заміні, так як вона запаяна в пристрій. Через свою мініатюрність, ультрабук не має дисководу. Також на заміну HDD прийшов SSD накопичувач. Він дозволяє оперативно виходити з режиму глибокого сну. Графічний чіп тут вбудований в процесор, відеокарта відсутня, що є мінусом для любителів комп’ютерних ігор.

Одна з важливих деталей при покупці – вартість. По ціні один ультрабук дорівнює двом ноутбукам. Звичайно, ультрабук – стильна річ, сучасна, але варто подумати перед покупкою…

Як видно, кожен пристрій має свої позитивні і негативні якості, а вибір, як завжди, – за вами.

Залишити відповідь