Категорії Аналітика

Проблема вибору: ноутбук чи нетбук?

Як відомо не дуже давно з’явилося таке поняття як субноутбук або простіше кажучи нетбук. Багато людей спантеличені – що вибрати ноутбук або нетбук, оскільки ринок портативних комп’ютерів дуже насичений.

Почну з нетбуків. Таке поняття як нетбук або субноутбук з’явилося зовсім недавно.

Що таке нетбук?

Нетбук – це лептоп менших розмірів (тому і суб-ноутбук) та, як правило, меншої вартості. В принципі дискусії щодо категорії нетбуків тривають і досі. Головне при купівлі нетбуку на сьогоднішній день це питання чи зможете ви нормально працювати на такому маленькому екрані?

Тепер розглянемо його комплектацію: як правило нетбук оснащений моделлю процесора Intel Atom – даний вид процесорів має дуже низьке споживання електрики. Об’єм оперативної пам’яті від 512 мб до 2 гб, яка, як правило, розширюється доволі просто. Накопичувач як правило HDD, що відрізняються якоюсь “тормознутістю” через використання не самих нових моделей даного типу накопичувачів, але так само є моделі з SSD накопичувачами. З мережевих пристроїв є модуль Wi-Fi і мережна карта (LAN). Монітор як правило нестандартного розширення, наприклад 1024 * 600.

Звичайно в них є клавіатура й тачпад, тому що без них нікуди не поїдеш =). Кожна модель нетбуків комплектується як мінімум одним кардрідером. Можлива присутність зовнішнього виходу на монітор.

Вебкамера і мікрофон – невід’ємна частина для нетбука. Охолодження у багатьох моделей пасивне, але за рахунок цього усередині буває висока температура: ті моделі в яких є кулер позбавлені цієї проблеми і в порівнянні з першими здаються холодними.

Типова комплектація ноутбука

Тепер перейдемо до ноутбуків: таке поняття як ноутбук з’явилося набагато раніше, але думаю екскурс в історію нам не потрібен.

Ясна річ комплектація ноутбуків відрізняється від комплектації нетбуків. Процесор використовується інший і він набагато більш вимогливих до електроспоживання, але і в той же час виграє в продуктивності. Об’єм оперативної пам’яті в основному від 512 мб до 8 гб. Відеокарти використовуються у багато разів потужніші ніж в нетбуках, хоча знову таки це залежить від моделі ноутбука. Ноутбуків з SSD накопичувачами наразі все ще не так багато, більшість комплектуються HDD.

Вартість ноутбука і нетбука

Нетбуки продаються за цінами від 200 $ в середньому, дуже невисока ціна за такі пристрої, а ноутбуки від 400 $ приблизно. Як бачите різниця фактично в 2 рази на користь нетбуків.

Проблема вибору

Робота з офісними програмами

Ноутбуки в цьому плані фактично не виграють у нетбуків. Особливо потужного заліза в даній категорії не потрібно.

Робота з графічними програмами та відеомонтажем

Тут перевагу ноутбуків помітно, але нормально працювати на нетбуках в цій категорії практично неможливо.

Продуктивність в іграх

Тут ноутбуки, залежно від відеокарти і процесора, виграють у нетбуків, але все ж пограти можна на обох типах пристроїв. Але якщо якщо ви геймер, який стежить за всіма новинками ігор і “перевіряє їх на зуб”, то нетбук вам не підійде.

Що вибрати?

Якщо ви геймер, або вам потрібні великі потужності і вам не шкода грошей то вам я думаю більше підійде ноутбук, якщо ви простий користувач і вам доводиться часто носити із собою комп’ютер – можете купувати собі нетбук.

Однак на фоні інтенсивного розвитку планшетів, нетбуки як вид ноутбука, вимирають. Тому тепер варто обирати планшет: такий же за розміром екран, проте пристрій легший і менший. Колись можна було дорікнути, що в планшетах менш потужний процесор, проте, сьогодні коли бачимо планшети з 4-риядерними процесорами: Google Nexus 7, Samsung Galaxy Tab 2 та інші, це питання знято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *