Як привезти ноутбук з Польщі

Ноутбуки в Польщі представлені так само, як в Україні: ті самі фірми та практично ті самі модифікації. Там трошки більший вибір бізнесових ноутбуків: серії Thinkpad, Latitude, Elitebook, Tecra, тощо.
То ж розказуємо секрет:

Чому варто везти ноутбук із Польщі

1. Ноутбуки в Польщі не російської (як бувало у нас), а окремої – європейської або польської комплектації.
2. Великий вибір ноутбуків в багатьох крамницях.
3. Оскільки середній клас тут більший, то є велика ймовірність купити вживаний ноутбук за хорошою ціною, чи наприклад ноутбук із Off-lease.

Де купити в Польщі ноутбук

В Польщі більш ніж достатньо крамниць, що продають комп’ютерну техніку. Серед найвідоміших такі: mediamarkt.pl, komputronik.pl, mediaexpert.pl, euro.com.pl та ще багато інших, які ви знайдете за допомогою інтернет пошуку. Для цього можна використати сайт ceneo.pl.

Головне при покупці ноутбука з Польщі – перевірити чи ці крамниці вертають податок. В деяких крамницях це відбувається в межах крамниці (euro.com.pl), а в інших – в спеціальних пунктах вертання податків (zwrot vat).

Як при купівлі повернути податок VAT

1. При купівлі ноутбука, чи аксесуара до нього поцікавтесь чи вертають у цій крамниці VAT. Ключове слово (zwrot VAT). Частина магазинів мають свою схему, а частина працюють в рамках програми Global Taxfree in Poland. Якщо у першому випадку вам вернуть податок в будь-якому магазині з мережі, де ви купували, то в другому – в спеціалізованих пунктах вертання податків. Ці пункти розташовані також в Україні. Повернення податків відбувається на товари, вартістю від 200 злотих.
2. Обов’язково заповніть всі папери для повернення податків. Це мають бути спеціальні чеки, де вже наперед вказують скільки податку вам мають вернути.
3. При поверненні в Україну на митниці знайдіть відділення Taxfree і обов’язково поставте печатку в чеку “Zwrot VAT”. Куплений товар має бути з вами, оскільки митник ставить печатку, що засвідчує те, що ноутбук виїхав з Польщі.
4. Наступний раз як будете в Польщі верніть собі суму сплаченого податку.

Як вигідно привезти ноутбук із Польщі

1. Хоча ноутбуки в Польщі не такі дешеві, як ноутбуки в США, але їх вигідно везти, тому що можна вернути вартість оплачених податків, а це приблизно 20%.
2. При купівлі ноутбука: поцікавтесь чи вертають податок у цій крамниці.
3. Коли вертатиметесь в Україну виберіть той митний пункт на якому є TaxFree.
4. Обов’язково поставте печатку, що товар виїхав з Польщі на митному пункті TaxFree.
5. Поверність собі суму податку наступного разу, коли будете в Польщі або в Україні в спеціалізованих пунктах.

3 thoughts on “Як привезти ноутбук з Польщі”

  1. А чому не пишете, що є обмеження на Українській границі товар не повинен перевищувати 500Євро

  2. якщо ви про мінімальну вартість, що не піддається розмитненню, то ця сума становить 150 євро.
    це у випадку, якщо ви забажаєте розмитнити свій товар або митники запропонують вам таке зробити.
    особисто я ще не зустрічав таких випадків, щоб хтось розмитнював ноутбук…

  3. Маю таке питання. Збираюсь вивозити куплений у Польщі ноутбук, ціна 1000 долларів. Хотів би отримати tax-free, документ відповідний маю. Чи треба буде розмитнювати ноутбук?

Залишити відповідь