Як привезти ноутбук із США

В США дуже вигідно купувати лептопи: ціни там найнижчі в світі, а вибір просто захоплює.

Більшість відомих моделей та фірм ноутбуків в Україні представлені дуже мало або мають необґрунтовано захмарну ціну.

Ще в 2011 році офіційно купити в Україні Apple було неможливо. Тепер цей бренд хоч якось представлений в Україні.

Також такі ноутбуки, як Sager, Clevo, Panasonic Toughbook, цілі серії бізнес та ультрапортативних ноутбуків, суперпотужних ігрових ноутбуків в Україні немає, або є моделі з малопотужною комплектацією за необґрунтовано високою ціною.

Саме тому пропонуємо вам маленький посібник “як привезти ноутбук із США?”

Де найдешевше купити ноутбук в США?

В США дуже і дуже багато крамниць, що спеціалізуються на техніці.

Ось деякі з них: www.compusa.com, www.tigerdirect.com, www.newegg.com, www.macmall.com, www.excaliberpc.com , www.bestbuy.com, www.circuitcity.com, www.frys.com, www.radioshack.com, www.officedepot.com, www.officemax.com, www.staples.com.

До цього можна додати також звичайні супермаркети, в яких теж бувають дуже хороші пропозиції (т. зв. deals) на лептопи : www.walmart.com, www.target.com, www.costco.com, www.kmart.com, www.buy.com.

Також не забуваймо про відомі аукціони, де також можна купити дешево нові і вживані ноутбуки www.ebay.com, www.amazon.com

Про ці крамниці слід не забувати, проте також і пам’ятати, що в Америці більшість виробників лептопів мають крамниці і на своїх офіційних сторінках.

Види американських ноутбуків

Особисто я виділяю два види нових лептопів: new та refurbished. “New” це справді новий (як правило, ще жодного разу не ввімкнений лептоп).
Refurbished” – це новий лептоп, який містить у собі вживані частини (оперативку, процесор, веб-камеру, тощо), або є вживаний, ПРОТЕ виглядає, як новий (майже як новий).

В США дуже гарно діє закон про повернення товарів. Покупець може купити лептоп, прийти додому ввімкнути його, встановити ОС, а потім передумати і здати в магазин. В результаті такий лептоп попадає також під категорію refurbished. Також є ще такі варіант як “open box” – лептоп з пошкодженою або відкритою упаковкою.

Якщо нові лептопи, як правило продаються в магазинах, то лептопи refurbished – в крамницях outlet-ах. Це крамниці, що продають refurbished лептопи або залишки, списані, тощо.

Також у магазинах є розділи Clearance, що означає знижку. Clearance – це лептопи, які хочуть продати швидше, для того, щоб заповнити полиці складу новими лептопами, які ось-ось мають прийти.

Найцікавіше те, що офіційні виробники у своїх американських outlet-крамницях продають не просто 100% робочі лептопи, які були перевірені та протестовані, а дають гарантію на лептопи типу “refurbished”, як на повноцінно нові лептопи. Тому справді немає чого переживати за лептоп, куплений в refurbished. До того це ще й екологічно.

Від себе особисто додам, що користуюсь лептопами типу Refurbished із 2009 року. Поки що претензій не маю жодних.

Ціни на ноутбуки в США для різних категорій покупців: знижки і купони на ноутбуки

Купуючи ноутбук в Сполучених Штатах слід пам’ятати, що є різні ціни для звичайних покупців, студентів, бізнесменів та інших категорій.

Купуючи, як студент, можна отримати знижку, а деколи й подарунок (компанія Apple любить додавати до своїх лептопів iPod-и в якості подарунку при продажу лептопу студенту).

Купуючи, як бізнесмен (більше одного лептопу) можна також отримати суттєву знижку. Всі ці деталі варто пам’ятати та шукати можливості отримати знижку при купівлі ноутбуку в США.

Крім цього слід пам’ятати, що американці дуже люблять знижки і завжди шукають різноманітні купони для знижок. Існують навіть спеціальні сайти, де публікують всі купони для знижки на товари.

Щоб дізнатись про купони на знижку певного виробника ноутбуків слід просто підписатись на оновлення і розсилку новин на офіційному сайті. Інформацію про купони та акції розсилають саме по цих каналах.

Коли найкраще купувати ноутбук у США?

Кожного року є певні періоди, коли у крамницях є акції і знижки. Як правило великі знижки відбуваються перед такими святами, як Різдво (в Сполучених Штатах Америки – перед Новим Роком), День Матері (Mother’s Day), День Батька (Father’s Day), Thank’s Giving Day (День Подяки), День Незалежності (Independence Day), Хелоувін (Halloween), а також перед 1 вересня (Back To School).

Як правильно купувати ноутбук в США?

Як правило всі вищеописані лептоп-магазини працюють через Інтернет. Якщо ви шукаєте найдешевші ціни – вам дорога в інтернет-магазини.

Як правило покупку можна оформити через зарплатну картку (Debet Card), або через Кредитну картку (Credit Card). Якщо крамниця, де ви хочете купувати приймає лише Кредитні картки (а для її виготовлення треба жити в США хоча б півроку і представити документи, що підтверджують вашу платоспроможність). Якщо нема кредитної картки, то можна попросити когось із друзів чи співробітників, хто з вами працює.

! УВАГА ! При купівлі не забудьте правильно розрахувати час, щоб лептоп вчасно доставили (shipping) до вас перед виїздом 🙂

Як привезти ноутбук із США: тонкощі доставки?

Найкраще везти лептоп в “ручному багажу” (“ручній поклажі”), тобто брати з собою в салон літака. НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ здавати лептоп в загальний багаж, так, як дуже часто відомі випадки крадіжок при розвантаженні літаків у Бориспільському чи інших аеропортах.

Скільки можна везти з собою через митницю ноутбуків із США?

Офіційно я не знаю жодного документу, який би регламентував кількість лептопів, які можна перевозити з собою в особистому багажі. Обмеження є лише по вазі. Оптимально везти два лептопи: один собі, один на продаж.

Проблеми із ноутбуком із США

Які можуть бути недоліки із лептопом привезеним із США?

Недоліків мало проте вони є: лише англійська клавіатура (треба клеїти наклейки, або придумувати щось інше) і гарантія.

Як правило гарантія діє лише у Америці. Проте лептопи, що продаються в США гарної якості збірки і тому дуже рідкісні випадки, коли щось в лептопі горить чи псується при нормальній експлуатації.

Висновок

Я думаю, що всі ваші сумніви стосовно того чи везти ноутбук із Сполучених Штатів Америки, чи ні, вже остаточно розвіяно. Відповідь однозначна: ТАК!

В США більша можливість вибрати ноутбук собі або заробити на продажі тут привезеного звідти лептопа.

Тому поки є можливість і в США ноутбуки дешевші ніж у нас – везіть “notebook from USA”!

1 thought on “Як привезти ноутбук із США”

  1. Pingback: 5 найкращих ноутбуків за ціною до 5000 грн

Залишити відповідь