Чому не працює ноутбук: проблеми з живленням

Досить часто виникають проблеми з живленням ноутбука, через які він не працює і не завантажується. Перечислимо основні можливі варіанти несправностей:
– не працює блок живлення;
– не в порядку роз’єм блоку живлення;
– щось не так з батареєю;
– проблема всередині ноутбука.

Тепер детальніше розглянемо кожен варіант:

Не працює блок живлення і не в порядку роз’єм блоку живлення

Блоки живлення страждають в основному трьома дефектами:
– блок живлення згорів (часто супроводжується димом, запахом і подібними спецефектами);
– блок живлення вимикається при нагріві і перевантаженні;
– проблема з шнуром від блоку живлення до комп’ютера.

Перший і другий дефекти лікуються заміною або ремонтом в сервіс центрах. За вартістю виходить приблизно однаково від 100 до 300 грн. в залежності від потужності і моделі блоку. Блоки живлення в основному стандартні і взаємозамінні, відрізняються тільки по потужності і роз’єму підключення, то ж при покупці нового варто враховувати ці нюанси.

Останній дефект – це проблема з шнуром або з роз’ємом в кінці шнура. Цей дефект зустрічається найчастіше, це саме слабке і травмованих місце, тому варто завжди скручувати провід блоку живлення акуратно.

Найчастіше дріт коротить.
Зауважу, що цей дефект може привести до поломки самого блоку живлення, якщо є індикація на блоці живлення, але вона в таких умовах мигає або не горить зовсім. Також замінюється і сам роз’єм, але досить рідко. Як правило, змінюється повністю провід разом з роз’ємом, для чого розкривається блок живлення, береться новий провід, замінюється, і блок живлення збирається назад. Якщо акуратно проводити заміну, то ззовні навіть не буде помітно, що блок живлення хтось відкривав.

Не в порядку роз’єм блоку живлення

Далі перейдемо до гнізда підключення блока живлення в самому ноутбуці. Теж досить часто травмоване місце, особливо якщо залишати вставленим роз’єм блок живлення і прибирати ноутбук в сумку, або намагатися піднімати ноутбук за передню частину корпусу. Залежно від типу роз’єму його можна спробувати полагодити або змінювати. Звертаю вашу увагу, що в деяких сервіс центрах можуть спробувати продати вам нову материнку, по суті це правильний підхід при гарантійному ремонті виробника, але при післягарантійному обслуговуванні це буде просто вибивання з Вас грошей, за умови, що механічне пошкодження не торкнулося саму материнську плату.

Крім того майте на увазі, що в ноутбуках бізнес серій (і в багатьох інших) цей роз’єм є з’ємним і не вимагає заміни материнки.

Щось не так з батареєю

Зустрічаються випадки, коли ноутбук не працює саме через несправну батарею.

Тут два варіанти:
– ноутбук не працює зі вставленою батареєю;
– батарея викликала збій на материнці і в результаті ноутбук не працює, що з батареєю що без неї.

Зрозуміло, що перший варіант діагностується просто, а от другий тільки зі спецобладнанням.

Проблема з живленням всередині ноутбука

Ну і останній випадок це – поломки на материнській платі. Варіантів там багато, найбільш поширені – це перегорають транзистори і пробиті конденсатори на вході живлення, або на живленні батареї. Але ці та всі інші складніші поломки, які я навіть перераховувати не буду через їх велику кількість, ремонтувати в домашніх умовах не варто.

Особисто у мене ніколи не було проблем з живленням. Одного разу я дуже сильно смикнув (фактично зашпортався) за шнур живлення в своєму Dell Latitude E6400, ноутбук сильно смикнуло і він мало не впав з столу (оце б тест був =) ). Але на щастя роз’єм в ноутбуці живий і працює, лише тепер шнур живлення більш вільніше в ньому ходить.

Зверніть увагу, що це – Latitude – бізнес серія, як ми вже вам говорили попередньо в статті.

На завершення бажаємо вам, щоб ваш ноутбук працював якнайдовше від батареї, а проблем із живленням не виникало зовсім 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *