Чому ноутбук не заряджається: чи потрібна заміна акумулятора?

Всім власникам ноутбуків знайома ситуація, коли він починає все менше часу працювати автономно від батареї і, врешті-решт, це призводить до системного повідомленням про необхідність замінити батарею. Процес зношування акумулятора неминучий і заміна батареї ноутбука – це майже вже стандартна операція, яку рано чи пізно доводиться виконувати всім власникам ноутбуків. Але перш ніж змінювати акумулятор, необхідно зрозуміти, чи дійсно батарея вимагає заміни, або система при діагностиці джерела живлення помиляється в оцінці ступеня зносу.

Діагностика системи

Як перевірити правильність системної діагностики? Зробити це можна за допомогою вбудованого інструменту діагностики:

  • Використовуючи вбудований в «Пуск» пошук, знайдіть командний рядок. Запустіть його з адміністраторськими повноваженнями.
  • Виконайте запит «powercfg.exe -energy -output c: Acum.html», де «c: Acum.html» – це місце і ім’я звіту, який буде створений після короткої діагностики.
  • Відкрийте отриманий звіт через будь-який браузер (файл має розширення * .html). Знайдіть пункт «Про акумулятор» і подивіться розрахункову місткість і останню повну зарядку.

Проблема в тому, що тут теж можуть відображатися невірні відомості про стан акумулятора ноутбука. Щоб система знову правильно визначила максимально доступну ємність батареї, відкалібруйте джерело живлення, використовуючи вбудовану утиліту для управління батареєю або спеціально створений план електроживлення.

Калібрування батареї і оновлення драйвера

Щоб система перестала некоректно визначати ступінь зносу акумулятора, необхідно розрядити батарею до нуля, а потім повністю зарядити, скинувши пам’ять контролера. Однак цей спосіб підійде не для всіх батарей – перед калібруванням перевірте чи підтримує ваша батарея калібрування в технічній документації. Зробіть це за допомогою спеціальної послідовності:

  • Відкрийте консоль управління. Зайдіть в розділ «Електроживлення».
  • В меню, яке розташовується зліва, оберіть пункт «Створити план електроживлення».
  • Виберіть високу продуктивність і назвіть новий план «Калібрування», щоб розуміти, для чого він потрібен.
  • В налаштуваннях схеми живлення встановіть для всіх параметрів значення «Ніколи» і натисніть «Створити».
  • Вимкніть від ноутбука зарядний пристрій, щоб акумулятор сідав. Використовуйте лептоп по максимуму: виставте граничне значення яскравості, запускайте ігри і ресурсомісткі програми, які будуть забирати багато енергії. Через роботу плану «Калібрування» ноутбук не піде в сплячий режим, а просто вимкнеться, коли рівень заряду буде на нулі.
  • Після виключення ноутбука підключіть до нього зарядний пристрій. Дочекайтеся повної зарядки батареї і переконайтеся, що помилка пропала, і тепер система коректно визначає рівень заряду і ступінь зношеності акумулятора. Якщо після калібрування батареї система все одно видає повідомлення про необхідність замінити акумулятор, спробуйте видалити і заново встановити драйвери.
  • Зайдіть в панель управління. Встановіть перегляд «Великі значки» і відкрийте диспетчер пристроїв.
  • Розкрийте розділ «Батареї». Вам потрібен пункт з назвою «Батарея з ACPI-сумісним управлінням». Клацніть по ньому правою кнопкою, щоб викликати контекстне меню.

Далі є два варіанти дій. Спосіб перший – відключити пристрій. У такому випадку після перезавантаження драйвер обладнання буде встановлено заново, настирливе повідомлення про необхідність замінити батарею більше не з’явиться. Спосіб другий – видалити пристрій. Результат після перезапуску системи буде таким же: перевстановлення драйвера, усунення збою.

Заміна акумулятора

У деяких ноутбуків другий акумулятор йде в комплекті, так що заміна полягає тільки в фізичній перестановці джерела живлення. Якщо ж другої батареї немає, доведеться її купувати.

Однак, акумулятори для ноутбуків бувають абсолютно різні в залежності від виробника і їх потужності. Щоб зробити правильний вибір, потрібно звертати увагу на наступні параметри:

  • Виробник, модель і парт номер – знайти ці відомості можна на самому акумуляторі або у властивостях системи. Дані нової батареї повинні бути ідентичними для повної сумісності обладнання.
  • Напруга (вимірюється в вольтах) нового акумулятора ноутбука має збігатися з напругою старої батареї або незначно відрізнятися від нього. Наприклад, якщо стара батарея мала напругу 10,8 V, то нова повинна бути теж 10,8 або 11,1, але не 14.4. Розбіжність не повинна перевищувати 0.5 Вольт.

Самий логічний спосіб правильно підібрати акумулятор – взяти з собою старе джерело живлення ноутбука і придбати в магазині точно таке ж. Але якщо ідентичної батареї немає, то доводиться вибирати універсальний акумулятор без бренду з відповідними характеристиками. Заміна джерела живлення відбувається досить просто і займає приблизно хвилину:

  • Звільніть від упаковки новий акумулятор, переконайтеся, що у нього чисті контакти, при необхідності протріть їх.
  • Закрийте ноутбук і переверніть його догори дном на твердій широкій поверхні – підійде звичайний стіл.
  • Відсуньте клямки, щоб витягти акумулятор. На деяких ноутбуках потрібно перемістити одну засувку в сторону, потім відвести і утримувати іншу, одночасно витягуючи батарею.
  • Встановіть в відсік ноутбука новий акумулятор. Він повинен плавно вкотитися в пази, видавши характерне клацання.
  • Підключіть зарядний пристрій до ноутбука і зробіть повну зарядку батареї.

Сам акумулятор – це від чотирьох до восьми зарядних елементів, поміщених і спаяних в корпусі. Звідси часто виходить неправдивий висновок, що заміна батареї на ноутбуці – це єдиний вихід із ситуації при несправності і неповноцінній роботі пристрою. Працездатність акумулятора можна повернути і за допомогою заміни елементів живлення всередині самої батареї, проте цей алгоритм дій підійде тільки фахівцям, але ніяк не звичайним користувачам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *