У якийсь момент роботи на своєму ноутбуці вам може почати бракувати продуктивності, і тоді стає питання в тому числі і про апгрейд оперативної пам’яті в ноутбуці. Чи складно це зробити? Давайте розберемося покроково як це зробити.
Вивчення технічної можливості апгрейда
Перше чим треба зайнятися – це вивчити специфікацію вашого ноутбука на предмет того, оперативну пам’ять яких характеристик він підтримує. А також те, скільки слотів для установки самих планок пам’яті у вас є і скільки з них зайнято. Наприклад, в разі якщо у вас стоїть одна планка і є один вільний слот – то можна просто додати ще одну планку, яка буде підходити по характеристикам. Якщо ж слот всього один – то стару планку доведеться зняти і встановити нову, з більшою ємністю. Розглянемо такий варіант з одним слотом на прикладі ноутбука Lenovo 320-15ikb 80xl.
В даному ноутбуці, материнська плата підтримує до 16 ГБ оперативної пам’яті. Однак є нюанс – тут 4 ГБ розпаяно на материнській платі і 2 ГБ стоять окремою планкою. Таким чином, щоб вписатися в ліміт в 16 ГБ – максимум який ми можемо доставити в цей слот – це 8 ГБ. В результаті підбору за характеристиками була обрана пам’ять Kingston SODIMM DDR4-2666 8192MB:
Розпакування і Огляд – Оперативна пам’ять Kingston SODIMM DDR4-2666 8192MB
Установка пам’яті в ноутбук
Після вибору і покупки пам’яті – залишається тільки витягти стару планку і встановити нову. Так як це передбачає розкриття корпусу ноутбука, то в кожної моделі ноутбука цей процес буде виглядати дуже індивідуально. Ось як це зробити на прикладі нашого ноутбука Lenovo 320-15ikb:
Апгрейд оперативної пам’яті (ОЗУ) в ноутбуці Lenovo 320
Висновок
Процес апгрейда оперативної пам’яті не дуже складний, але вимагає уважного підходу – в такому випадку ви зможете це зробити і самостійно. Якщо ви вже вибрали потрібну модель пам’яті – то купити цей товар можна в Ельдорадо, Фокстроті і інших магазинах зі знижкою кешбек до 20% за цим посиланням.