Categories Аналітика

Як вибрати ноутбук для дому

Якщо ви плануєте покупку ноутбука або нетбука, перш за все, визначитеся з власними потребами і запитами. Від цього багато в чому залежатиме вибір моделі. Ноутбук – вельми мобільний пристрій, з ним можна переміщатися на будь-яку відстань.

Перше на що важливо звернути увагу – це яке апаратне забезпечення на вашому ноутбуці. Проте якщо ви не розумієтесь на цьому, тоді зразу читайте наступний абзац.
Апаратне забезпечення має бути якомога сучасніше. Краще обирати процесор з тактовою частотою більше 2 ГГц. Також придивіться які процесори підтримує ваш чіпсет (т. зв. південний міст). Не виключено, що ви в майбутньому виявите бажання змінити процесор на більш потужній. Тут вам може в нагоді стати стаття про те, як замінити процесор у ноутбуці… Важливо також оцінити можливості оперативної пам’яті: скільки пам’яті стоїть зараз і можливості покращення/збільшення її обсягу в майбутньому. Пам’ять – це мабуть найлегше, що замінити у ноутбуці. Проте не найдешевше. Як правило ціна на хорошу оперативну пам’ять починається від 25$. Заміна жорсткого диску у ноутбуці – одне з найлегших завдань. Проте, якщо ви задумаєте міняти старий на сучасний жорсткий диск, то це обійдеться приблизно 70$ (за 1 Тб), а це, у більшості випадків, 1/4 вартості ноутбука середньостатистичного українця. Можливо тоді варто доплатити більше і купити ноутбук вже з таким жорстким диском, який вас влаштовуватиме одразу.

Варто придивитись які операційні системи підтримує вашому майбутній пристрій. Більшість ноутбуків сьогодні працюють на Windows/Mac OS X Mavericks. Якщо ви вмієте поставити операційну систему самотужки і вам не обов’язково працювати у середовищі Windows (а наприклад Ubuntu Linux, що по функціоналу дуже схожий на Mac OS X), то ви можете купити потужніший апарат за ті ж гроші, що ноутбук із Windows. Проте навіть якщо ви хакер – не варто купувати ноутбук не оцінивши операційні системи, що він підтримує, тому що це може спричинити додаткові витрати на пошуки драйверів і налагодження системи.

Жорсткі диски бувають трьох типів: HDD (невисока ціна у порівнянні з іншими типами, ємність до 2 ТБ, невисока швидкість передачі даних); SSD (висока ціна у порівнянні з HDD, ємність до 1 ТБ, висока швидкість передачі даних); SSHD (компроміс-гібрид між HDD і SSD: середня ціна, ємність до 1,5 ТБ, середня швидкість передачі даних). Серед цих трьох типів тільки ви можете зробити для себе вибір: що вам краще менша швидкість і більше пам’яті чи навпаки: більша швидкість та менше пам’яті.

Важливу роль відіграє діагональ екрану і якість зображення. Це не тільки позначиться на здоров’ї ваших очей, але і є ознакою підвищеного комфорту.

Також важливою деталлю буде зручність клавіатури, наявність модуля BlueTooth, зручне розташування гнізд для навушників, USB – пристроїв, тощо. Сучасний ноутбук краще обирати із HDMI-виходом. Це збереже вам багато часу і нервів, коли захочете подивитись класний фільм в себе у телевізорі. Перед купівлею ноутбука також варто поцікавитись чи не перегрівається ноутбук під час роботи, почитати відгуки інших людей про нього. Проте добре фільтруйте їх, оскільки сучасні крамниці комп’ютерної техніки пишуть дуже багато відгуків від не існуючих людей, стимулюючи таким чином попит. Органи управління ноутбуком повинні бути зручні, перш за все, вам, як користувачу.

Оцінивши все вище написане ми розуміємо, що вибір ноутбука для дому не таке вже і легке завдання, проте все це залежить в першу чергу від вашого бюджету та вимог до майбутнього лептопу. Постарайтеся оцінити всі можливості і зручність цього пристрою перед покупкою. Консультація експертів зможе вам допомогти не помилитися і придбати якісний і не дорогий ноутбук.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *