Використання iPad та інших планшетів в армії

Цифрова ера не могла оминути армії та військову сферу. Використання електронних планшетів в арміях світу сьогодні вже не новинка і тому ми вирішили зробити невеличкий огляд електронних планшетів, які використовуються в арміях світу.

Планшети для армії Сінгапуру

Солдати Армії Сінгапуру використовують iPad-ди для навігації, обміну інформації між собою та командирами, фото та відеозйомки. Із 2012 року солдатам цієї країни безплатно видають iPad-ди для користування під час служби. Армія Сінгапура має власний сервер LEARNet, а також спеціальні захищені програми, які використовуються у своїх планшетах.

Слід відзначити, що до служіння в армії в Сінгапурі зобов’язують всіх чоловіків, що досягли 18-тирічного віку. Армія цієї країна вважається однією з найкращих в Азії.

Використання IPAD бойовиками у Сирії

Бойовики «Сирійської вільної армії» використовують iPad-ди для розрахунку траєкторії та наведення артилерійських гармат. Для цього бойовики використовують “навідні додатки” для військових та спортсменів, що широко представлені в крамниці iTunes.

Планшет для армії США

Армія США, що донедавна користувалася переважно пристроями компанії BlackBerry, помалу переходить на iPad-и та iPhone, про що свідчить випуск спеціального додатку Army Software Marketplace в рамках програми CSDA. Цей додаток включає в себе основні навчальні та спеціальні програми: Soldiers Blue Book, Army Values і Army Social Media Handbook. Також планується випуск аналогічної платформи для Android.

В 2008 році під час військових дій в Іраку, солдати армії США використовували спеціально модифіковані плеєри iPod в якості перекладачів.

Планшети для армії Великобританії

Солдати армії Великобританії використовували iPad-и під час спецоперацій в Афганістані у 2010 році. Зараз планшет успішно використовується для навчання солдатів королівської артилерійської школи (Уілдшер). За допомогою спеціальних програм солдати вчаться чинити спротив вогню суперника на відстані декілька миль. Викладачі школи запевняють, що використання планшетів пришвидшує та оптимізує навчання.

Планшети для армії Росії

Російська армія не пасе задніх: ФСБ використовує iPad у своїх власних цілях, а для солдат планується закупити спеціальні захищені iPad-подібні планшети, які працюватимуть на спеціальній версії Android “РоМОС”. Планшет має основні функції для навігації, а операційна система захищена від стороннього втручання. ЦНИИЭИСУ випускатиме дві версії планшетів у водо- та пилонепроникному корпусі, а також у звичайному корпусі. Проте не варто розраховувати на можливість купівлі цього планшету в широких масах, адже цей планшет не доступний для загального продажу.

Планшети для армії України

“Укроборонпром” теж розробив спеціальний планшет для солдатів української армії. Щоправда цей планшет не є таким малим і тонким, як iPad, але, зрештою він і не належить до класу iPad-пристроїв, бо є малогабаритним персональним комп’ютером (МПК). Даний планшет має більше портів, ніж iPad та призначений для підвищення інформаційного взаємозв’язку всередині підрозділу та координації дій бійців з командирами. Комп’ютер виконаний в спеціальному захищеному корпусі. Ми вже писали більш детальніше про цей військовий планшет армії ЗСУ.

Як бачимо, що планшети та комп’ютери незабаром стануть невід’ємною складовою управління та взаємодії для армії будь-якої країни.

1 thought on “Використання iPad та інших планшетів в армії”

  1. Pingback: Огляд планшетних комп’ютерів військового застосування: Panasonic Toughbook і ToughPad

Залишити відповідь