Categories Аналітика

Підсумки продажів на ринку ноутбуків

Це був доволі важкий рік для всіх сфер, в тому числі і для ноутбуків. Але наприклад для нетбуків криза навпаки надала додаткового поштовху. Ми і раніше писали, що продажі ПК знову починають зростати, і вже тоді стало зрозумілим, що в при підведенні підсумків року катастрофічних результатів не буде.

Найдинамічніший сектор – нетбуки – досяг 11.4 млрд. дол., що означає зростання ринку на 72% порівняно з минулим роком і стрибок на 103% у кількості поставок. Однак у всіх інших типах ноутбуків помітне падіння від 10 до 25 відсотків, що виливається в 8 млрд. дол. збитків порівняно з минулим роком.

Що стосується прогнозів на 2010 рік, то практично всюди очікується зростання, однак не стрімке і стрибкоподібне, а скоріше повільне, на 15-20%. Окрім того цілком можливо, що до кінця року ринок нетбуків насититься до межі і зростання буде переходити в спад.

Побачимо що нам принесе рік прийдешній, але будемо все ж надіятись на позитив: для покупців – на зниження цін, а для виробників – на збільшення продажів.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *