Ринок ноутбуків 2010: підсумки, аналіз і прогнози

Підводячи підсумки року, що минув, хочеться в першу чергу відмітити, що криза таки закінчилась. Якщо проаналізувати ринок, то 2010 рік в порівнянні 2009 і 2008 був значно успішнішим для продажів ноутбуків.

За підсумками 2009 року висловлювались досить обережні прогнози щодо росту ринку на ~20%, що справдились протягом року. Основні гравці на ринку змогли збільшити обсяг відвантажених виробів та свої прибутки. Для прикладу компанія ASUS за підсумками 3 кварталу 2010 року відвантажила 2,7 млн. ноутбуків та 1,5 млн. Eee PC, що на 0,7 та на 0,1 млн. відповідно більше за 3 квартал 2009 року.

Однак основним трендом 2010 року стали планшети. Зокрема, першим „взірвала” ринок Apple своїм iPad. Ажіотажний попит на ці планшети став несподіванкою для багатьох гравців на ринку, однак вже ближче до кінця року почали з’являтись певні альтернативи iPad-у, як то Samsung Galaxy Tab, або WePad чи навіть ASUS Eee Pad.

Однак більшість планшетів всі основні виробники планують почати випускати саме у 2011 році.

Але навряд планшети зможуть повністю замінити ноутбуки та нетбуки в найближчому майбутньому. Зокрема генеральний директор того ж ASUS Jerry Shen зазначив, що цільові ринки для цих пристроїв різні. Також за його прогнозами ринок нетбуків буде і далі зростати, хоча й повільніше ніж раніше.

Третя компанія на ринку нетбуків, Acer, заявила що ріст ринку ноутбуків в наступному році буде складати 20-25% і він буде забезпечений в першу чергу зростаючими ринками. Зокрема цьому буде сприяти те, що в перші 3 місяці 2011 компанія Intel випустить декілька нових процесорів, що посприяють розвитку ринку та появі нових можливостей для виробників.

Отже, за прогнозами основних компаній 2011 рік має стати як мінімум таким же успішним, як і 2010. Очікується поява багатьох нових моделей із новими можливостями. Будемо чекати їх і ми та розповідати в нових матеріалах на нашому сайті. Для того, щоб не пропустити оновлення підписуйтесь на розсилання rss-новин.

Залишити відповідь