Купив я собі в Америці Dell Latitude E6400. Машина хороша, проте як в всіх американських комп’ютерах є проблема з клавіатурою: немає кирилиці.
Спершу я просто наклеїв наклейки.
Згодом я купив собі нову клавіатуру на e-bay: з підсвіткою.
Про заміну та встановлення клавіатури читайте в попередній публікації.
Коли я поставив собі цю клавіатуру, то спершу наклеїв наклейки, але в темноті підсвічуються лише англійська абетка, тому треба було міняти ситуацію.
Я почав шукати гравіювання у Львові, потім в Києві, проте не знайшов.
Проте згодом я помітив, що темний шар моїх клавіш дуже тоненький і верхній: якщо його стерти, то можна отримати кириличну розкладку клавіатури.
Тому я взяв свій паяльник та приступив до роботи.
Так як я не вмію гарно і чітко малювати, то я все-ж-таки залишив старі наклейки і просто вирізував по них.
Спершу я навчився самого процесу вирізання: найкраще тримати паяльник якомога ближче до жала. Я використовував кухонну рукавичку-ганчірку для зняття гарячого начиння з газової плити. Ця ганчірка одночасно була і індикатором температури паяльника: якщо ганчірка димить, смердить і тліє – температура занадто висока. Температуру я регулював так: якщо зависока – вимикаю пальник на деякий час; занизька – знову вмикаю на деякий час.
Спершу я поміняв стандартне жало на цвях. Потім на непотрібних пластмасових предметах розігрітим паяльником я підбирав товщину “пера”. На цьому підготовчі роботи було закінчено.
Я приступив до роботи над самою клавіатурою.
Згодом основну роботу по вирізуванню було закінчено. Ось результат:
Далі я хотів, щоб кириличні клавіші були червоними, а латиські – білими (як у моїй старій Лоджітехівській клавіатурі).
Я почав знову експериментувати.
Вдома в мене була гарна червона фарба: акрил для тканин. Я знаю, що деякі люди розмальовують ноутбуки акриловими фарбами, тому подумав, що моя теж підійде.
Спершу я наносив фарбу акуратно губкою і пази, що я вирізав. Проте цим методом не вдавалось повністю заповнити вирізані літери у моїх ґудзиках, тому я почав просто пензликом повністю замальовувати клавіші.
Коли фарба висихала я витирав ґудзики вологою серветкою для LCD монітору. Але так акуратно, щоб не стерти ту фарбу, що в пазах. Деякі ґудзики витирались і процедуру доводилось повторювати знову, давши фарбі більше часу для висихання.
В результаті вийшло досить непогано:
Чесно признаюсь, що мій великий недолік в тому, що я не художник і не вмію чітко і акуратно виводити лінію, тому в мене букви вийшли не дуже рівними.
Насамкінець хочу виділити дві основні речі при вирізуванні .
Перша – не щоб температура паяльника не була занадто висока (тоді жало просто втоплюється в ґудзики, як гарячий ніж у масло). Так я “зіпсував” собі декілька ґудзиків: Я, Г, Й, Щ.
Друга – вирізати акуратно і рівно, то це процес необоротній. Якщо криво виріжеш, то вже будеш з кривими літерами на ґудзиках.
Pingback: Dell Studio 1535: огляд користувача | Dell | все про ноутбуки
Бідолаха. Як я тобі співчуваю і тому твому паяльнику… 😀
А достатньо було б зробити тільки пошук в інтернеті з ключовим виразом “фонетична розкладка” і всі проблеми були б вирішені за кілька секунд.
Осьо: http://www.4shared.com/get/FNdD1x7Y/slbgz.html
Річ у тому, що в даному лептопі клавіатура з підсвіткою.
Для того, щоб мати кириличну клавіатуру, яка буде світитись в темноті прийшлось акуратно вирізати відповідні літери.
Результат видно на фотографіях. Це не залежить від розкладки клавіатури.
До речі мені сам процес приніс дуже багато задоволення, тому бідолахою себе аж ніяк не вважаю 😛