Компанія ASUS (АСУС)

Заснування компанії ASUS

Історія компанії АСУС починається у 1989 році, коли чотири в Тайванських комп’ютерні інженери (Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh, та MT Liao), що до того працювали у Ейсер(Acer) заснували свою комп’ютерну фірму.
Назва АСУС походить від останніх чотирьох літер слова ПеґАСУС (крилатий кінь у Грецькій міфології, що відображає захоплення мистецтвом та наукою). З’явившись в 1989 році АСУС починає зростати та завойовувати ринок комп’ютерної техніки.
Сьогодні АСУС окрім лептопів виготовляє материнські плати, графічні карти, звукові карти, оптичні приводи, кишенькові комп’ютери (PDA), комп’ютерні монітори, сервери, мережеве обладнання, мобільні телефони, блоки для десктопів (настільних домашніх комп’ютерів), компоненти для десктопів, системи охолодження для комп’ютерів.
Її компонентами користуються такі світові компанії, як Епл (Apple), Елієнвейр (Alienware), Палм (Palm) та ЕйчПі (HP).

Співпраця ASUS та Intel

Цікавою є їхня співпраця з Інтелом (Intel), яка почалась у ранніх 1990-х. У той час такі компанії, як АйБіЕм (IBM) отримували найновіші розробки першими, а в Тайвань вони добирались лишень через півроку.

В той час «вийшов в світ» процесор Intel i486 та інженери АСУСа вирішили розробити для нього свою материнську плату, не чекаючи на офіційний зразок від Інтелу, користуючись лише технічними даними. Коли материнська плата була готова інженери АСУСа приїхали з нею до представництва Інтелу в Тайвані, щоб протестувати новинку. Та на інженерів ніхто й уваги не звернув. Саме в той час в Інтелівський материнці виникли проблеми з новим процесором і вона просто не працювала. Молоді інженери запропонували свою допомогу. Коли вони вдало протестували процесор на своїй материнці та вирішили проблеми, що виникли в Інтелівській материнці їх почали поважали. З цього часу вони отримують найновіші прототипи Інтелу першими.

Історія розвитку компанії

Згодом починає більше розростатись і у 2002 році було засновано Асрок (ASRock).
У вересні 2005 випустили першу графічну карту, у грудні 2006 перший ЕлСіДі(LCD) телевізор.
У 2006 почали співпрацю з Ламборджіні (Lamborghini), що видно у їхніх лептопах серії VX (особливо цікавою є модель VX-5 про яку дещо згодом).
У серпні 2006 анонсували об’єднання з Ґіґабайт текнолоджі (Gigabyte Technology).
У 2007 році анонсували випуск ЕЕЕ-Пі-Сі(Eee PC) – субноутбуки/нетбуки.
В кінці 2007 почали продавати Блу рей (Blu-Ray) приводи для ноутбуків.
В 2008 році анонсували новий нетбук з двоядровим Інтел Атомом (Intel Atom) 330 серії.

Принципи компанії ASUS

Основні принципи компанії Асус – Вірність технологій, Якість, Довгострокові відносини і Наполегливість.

Технології – це серце ASUS. Ми продовжуємо вкладати значні кошти в дослідження і розробку. Таким чином, ми завжди готові запропонувати вам найсучасніші інновації.

Якість безмірно важлива для ASUS. Ми постійно стежимо за якістю нашої продукції, тому наші споживачі можуть бути впевнені в тому, що отримають високоякісний продукт.

Один з найважливіших факторів нашого успіху – це міцні взаємини з партнерами, тобто з нашими клієнтами, бізнес-партнерами пресою та інвесторами. Ми ростемо разом з ними.

Всі працівники ASUS поділяють одну мету. Ми процвітаємо в складних умовах і готові до нових випробувань. І всі ми працюємо, щоб виконати одну й ту ж місію – надати людям інноваційні IT-рішення.

Філософія менеджменту компанії ASUS

Філософія компанії АСУС включає в себе: вияв поваги та пошани до кожного, інтернаціоналізація процесів компанії, розвиток сильного командного духу, чесність, висока якість роботи, зниження браку, праця робітників, що включає обмірковування того, що робить робітник, а не просто механічне повторювання рухів.

Філософія менеджменту компанії Асус:
– Надихати, мотивувати й підтримувати наших співробітників, щоб допомогти їм якнайповніше розкрити свій потенціал.
– Керуватися такими принципами як чесність, старанне, ґрунтовність, а також орієнтація на результат.
– Завжди намагатися бути першими в якості, швидкості, сервіс, інноваціях та співвідношення ціни та якості нашої продукції.
– Прагнути бути високотехнологічним лідером світового рівня і приносити відчутну користь людству.

Ідеологія бренду ASUS

Ідеологія бренду ASUS ґрунтується на чотирьох положеннях: «П’ять достоїнств – скромність, чесність, старанність, швидкість, сміливість», «Орієнтація на результат», «Інноваційність та естетика» і «Економне мислення». Щоб досягти глобальної мети компанії – стати лідером нової цифрової ери – співробітники ASUS застосовують ці фундаментальні положення на практиці.

Якість продукції ASUS

Протягом 2000-2006 ноутбуки АСУС були тестовані в найбільш важких умовах та найекзотичніших куточках світу. Багато з цих неймовірних властивостей стали частиною легенди та перейшли на майбутні моделі лептопів АСУС.
Зокрема два лептопи АСУС були вибрані компанією R&K (головним постачальником комп’ютерної техніки та електроніки для астрономічних місій) для тестування на космічній станції «Мір», де вони успішно пройшли тест без жодних дефектів і неполадок протягом 600-денного періоду.
Інші лептопи АСУС добре себе показали у роботі на медичному гелікоптері NRMA CareFlight (Австралія, Новий Півд. Уельс). В основному вони були використані для аналізу черепно -мозгових травм, завдяки чому смертність від них зменшилась на 33%. Лептопи АСУС добре себе показали незалежно від висоти та вібрації, що є на гелікоптері.
Також лептопи АСУС були використані перегонах Патагонія 2000, що проходять в умовах гарячих пустель та гір покритих снігом. Вони добре допомогли водіям при навігації та комунікації.
Інші лептопи АСУС U5,S6, W7 та U1 було вибрано групою гірських туристів для експедиції на гору Еверест – найвищу вершину світу (Тібет). Після приходу в базовий табір на висоті 5000 м над рівнем моря лише ноутбуки АСУС продовжували працювати. Інші ноутбуки через низьку температуру навіть не завантажились. Керівник експедиції Ванґ Йонґфонґ (Wang Yongfong) виніс ноутбук U5 на саму вершину (8848 м), де він теж завантажився працював безперешкодно.
Також лептопи АСУС покорили Північний полюс. В експедиції, що пройшла 16 грудня 2003 року два гірські туристи Ші Ванґ (Shi Wang) та Джаян Лйю (Jian Liu) взяли в похід з собою на гору Вінсон, де температура опускається до -73 градусів по шкалі Цельсія. Обоє подорожуючих взяли з собою лептопи ASUS S200N для того, щоб записувати та обмінюватись враженнями впродовж експедиції. Легкий та компактний, та працював безперешкодно в екстремальних умовах.

Висновок

За даними статистики на сьогоднішній день кожний третій комп’ютер має материнську плату АСУС. Компанія активно працює у сфері новацій (зокрема серія нетбуків Eee PC™) та переробка матеріалів, таких, як бамбук та шкіра (з застосуванням у корпусах своїх ноутбуків).
АСУС активно приймає участь в переробці та повторному використанню комп’ютерів свого виробництва на рівні з іншими відомими світовими компаніями.

Сьогодні АСУС втілює силу, творчий дух та чистоту, що символізує Пеґас, підносячись все на нові висоти якості та новацій у своїх продуктах.

1 comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *