Перше знайомство: ультрамобільні лептопи або UMPC

UMPC – Ultra Mobile Portable Сomputer – це специфікація на клас надмобільних (дуже маленьких) комп’ютерів, що мають розмір значно менший ніж звичні лептопи. Сам термін створила компанія Microsoft для субноутбуків, що використовують ліцензійну копію операційної системи Microsoft Tablet PC.

З самого початку цей проект називався Project Origami, що виник у 2006 році, як наслідок співпраці між Microsoft, Intel, Samsung, and декількома іншими компаніями. Результат цієї роботи було успішно презентовано на виставці CeBIT у березні 2006 року.

Перші UMPC використовували ліцензійну Microsoft XP Tablet Edition. Згодом ці лептопи використовували Windows Vista, а тепер є моделі, що “тягнуть” і Windows 7.

Переважна більшість цих лептопів мають екран до 7″ і по розміру можуть бути трошки більші за кишенькові комп’ютери PDA. Від PDA їх відрізняє, як правило більша потужність апаратного забезпечення ( т. зв. “залізо”): мобільний (лептопний) процесор ULV – класу, жорсткий диск та операційна система (ОС) звичайного комп’ютера (в PDA- мобільні версії ОС).

Сьогодні межа між субноутбуками і надмобільними ноутбуками все більше і більше розмивається: із з’явою нетбуків (започаткованою компанією ASUS у 2007 році), оскільки більшість нетбуків тепер теж використовують ліцензійну операційну систему Windows, проте екран у них переважно 10-тидюймовий. А тепер, коли з’явились планшети iPad–типу, ця межа стає ще більш умовною.

Також тепер UMPC не лише надмобільні комп’ютери, що використовують Windows, а й операційні системи інших розробників (такі, як Linux наприклад).

Новий етап розвитку UMPC почався з початком випуску процесорів сім’ї Intel Atom. Сьогодні багато UMPC використовують цю платформу (що позитивно вплинуло на їхню ціну). Саме тому тепер тяжко розрізнити ультрапортативні лептопи (UMPC) і надмобільні лептопи (Ultraportable laptop). Фактично це можна розрізнити лише по розміру екрану чи розмірах лептопу і знову ж таки знаючи апаратне забезпечення (залізо).

Як приклад наводимо вам останні моделі таких лептопів на комп’ютерному ринку сьогодні:
Fujitsu Lifebook UH900, Sony Vaio VGN-P530H, Viliv N5, Toshiba Libretto W105/W100.

Про останню модель читайте у наших наступних матеріалах.

3 коментаря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *