Ще десь півроку тому я думав собі, як би було зручно мати лептоп з двома екранами, що суміщаються в один: зручно читати, а як треба відео подивитись чи слайд-шоу розгорнув «книжку» і маєш один великий екран!
Потім я побачив в Інтернеті, що ця думка турбує не лише мене. Я та ще багато однодумців писали до ASUS, оскільки саме вони створили інтерактивний сайт – лептоп твоєї мрії.
Щось подібне я також бачив у репортажах з CES 2010. Хоча тоді ми писали лише про Dell у CES 2010 (адже вони там представили Alienware M11x – найменший ігровий лептоп (навіть до сьогодні)), там був і ASUS, який представляв свою роботу спільну з MSI: e-Book Reader.
Сьогодні ж констатую факт: такий лептоп вже продається і його виробник… Toshiba . Саме так, поки ASUS планує випускати свій Eee-Pad, компанія, гаслом якої є “leading innovation” (попереду інновацій) випустила перший відомий лептоп такого типу.
В принципі ми знаємо, що японці просуваються у цій царині значно швидше за нас (згадаймо лишень лептоп з “супервінчестером” SSD-типу на 512 ГБ (!)).
Тепер детальніше про цей двоекранний новий лептоп.
Офіційно його відносять до класу UMPC Dual-screen laptop, що нашою мовою звучатиме як «Ультрамобільний двоекранний персональний комп’ютер». Ця модель називається “Toshiba Libretto W105” у США і “Toshiba Libretto W100” у Японії.
Ось коротка специфікація Toshiba Libretto W105:
Екран: Два екрани діагоналлю 7,0″ з підтримкою багатодоторкового керування (Multi-touch) розширенням 1024 x 600 (WSVGA), із LED – підсвічуванням та автоматичним повертанням екрану завдяки вбудованому давачу (датчику) положення в просторі (3D Accelerometer).
Процесор: двоядерний Intel Pentium U5400 (1200 МГц, 2 × 256 Кб (L2-кеш), 3 Мб (L3-кеш), частота GPU 166-500 МГц, 18 Ватт).
Чіпсет материнської плати: Mobile Intel QS57 Express Chipset.
Відеокарта (графічний процесор): Mobile Intel HD Graphics із 64Mб (основної) – 728 Mб (максимально) динамічної пам’яті, що “вирізається” із оперативної пам’яті.
Жорсткий диск: 62 Гб (SATA, SSD).
Оперативна пам’ять: 2 Гб DDR3-типу, частотою 800 МГц.
Пристрої для зв’язку та спілкування:
бездротові мережеві карти Wi-Fi 802.11b/g/n; Bluetooth V2.1 + EDR
дротова мережева карта відсутня.
Вебкамера (1,02 Мпікс) та мікрофон.
Оптичний привід: відсутній.
Аудіо: вбудований моно-динамік.
Входи і виходи: один аудіовхід, 1 USB, інші входи/виходи (такі як VGA, HDMI, щілина для ExpressCard/54 – відсутні).
Зчитувач мультимедійних карток: micro SD, micro SD HC (High Capacity).
Віртуальна клавіатура на другому екрані з 6-ма видами віртуальних клавіатур, керується, як на iPhone (Haptic feedback)
Тачпад: віртуальний (там де віртуальна клавіатура).
Батарея 36-ватт-годинна (Wh) літій-іонна (Li-Ion) 8-ми елементна (cell)
Максимальна тривалість користування до 2 годин (стандартна батарея), 4 год (батарея збільшеної ємності (продається лише у США)).
Додаткові особливості: вбудований давач руху (3D Accelerometer)
Операційна система: Windows 7 Home Premium 32-bit.
Вага: 0,699 кг (стандартна батарея) та 0,819 кг (батарея збільшеної ємності).
Габаритні розміри: (Т х Д х Ш) 2,54 х 9,1 х 4,5 см.
Ціна: 1100$ (США) 1600-1700$ (Японія)
З цим лептопом все наче добре: два екрани, ULV – процесор, Windows 7…; от лишень є один недолік: в розгорнутому вигляді його екран не є суцільним а має пластмасову перетинку, що псує головну родзинку лептопу з двома екранами: портативність і великий екран в розгорнутому вигляді.
Сам виробник більше називає його «Dual-Screen Concept Laptop» (концептуальний двоекранний лептоп). Дивно, адже зазвичай концепти не продаються. Цей мабуть називають концептом через малу кількість виготовлених моделей.
Цей лептоп випущено з нагоди 25-ліття інновацій у лептопах і, як на мене, він більше є колекційною моделлю, про що і вказує його обмежений випуск у США: з моменту початку продажу в США пройшло лише близько 48 годин, а вже всі лептопи було розпродано.
Тепер не залишається нічого іншого, як замовляти з Японії. Там він дорожчий, проте ця версія (Toshiba Libretto W100 має Wimax та потужнішу батарею).
Таким чином цей лептоп – найвища точка інновацій надмобільних лептопів від Toshiba на сьогодні.
Тяжко визначитись і сприймати цей лептоп: з одного боку із екранами 7″ продаються китайські підробки iPad, і вже вони мають 2 USB порти. А деякі навіть і три.
А з іншого боку, якщо оцінювати цей лептоп, як найпростіший UMPC , то всього-на-всього один USB вхід, один моно динамік – цілком звичний для них інтерфейс. Тому можна по різному оцінювати даний лептоп.
Загалом дивлячись тенденцію розвитку надмобільних лептопів ми бачимо, що помалу кількість USB портів у надмобільних лептопах зростає. Прикладом цьому може бути WeTab (WePad), що має їх аж 2 шт. ! 🙂
Також тепер, коли створено новий клас лептопів: з двома екранами (Dual-Screen Laptop), усі виробники починають “наздоганяти” Toshiba. Крім ASUS такий лептоп вже задумали випускати і Acer.
То ж чекаємо з нетерпінням нових пропозицій від виробників лептопів та подальшого розвитку цього класу лептопів.