ASUS Eee PC 1201N: нетбук нових стандартів

Чомусь так стається, що ми останнім часом пишемо все переважно про ASUS. Ось нещодавно ми писали про з’яву нетбуків сім’ї ASUS Eee PC 1201. Але коли я дізнався більше про цей ноутбук, я не зміг стриматись, щоб не написати про нього, ну хоч декілька слів детальніше.

Ззовні він схожий на гарну стильну глянцеву штучку. Відблискуюча кришка та зона спочинку кистей доповнюються блискучим глянцевим екраном. Нетбук наявний в чотирьох кольорах: чорний, срібний, блакитний, червоний. Проте його дизайн – це не та причина по якій я пишу цю статтю.

ASUS Eee PC 1201N претендує на витіснення основних ультрапортативних (переважно бізнесових) лептопів, оскільки він має екран розміром 12,1″ з LED-підсвічуванням розширенням 1366 x 768 та співвідношенням сторін 16:9.

Процесор – один з найкращих серед нетбуків двоядерний Intel® Atom™ 330 (1600 МГц, 2 x 512 Кб L2 кеш, FSB 533 MT/s, 8 Ватт)

Цей нетбук підтримує програвання відео високої чіткості, завдяки графічному процесору NVIDIA® ION™, що “вирізає” з оперативної пам’яті 512 Мб. В офіційній специфікації пише, що він може програвати відео і у чіткості 1080p, на зовнішньому моніторі через HDMI-вихід.

Оперативна пам’ять DDR2-типу об’ємом 2 або 3Гб.

Для зв’язку та спілкування тут звичний набір: WI-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth 2.1 + EDR, LAN, 0,3 МП веб-камера, мікрофон.

У цьому лептопі ставлять жорсткі диски об’ємом 250 і 320 Гб. Також ASUS дає ще 500 Гб вільного місця в себе у серверах.

Щодо портів і можливостей під’єднувати лептоп, то тут крім звичного нетбуківського набору (VGA-вихід, 3 x USB 2.0, LAN RJ-45, Аудіовихід, Аудіовхід, зчитувач карток (на жаль лише MMC/SD(SDHC)) додатково є і HDMI-вихід.

 

Клавіатура звична для 12-ти дюймових нетбуків, з окремими клавішами (chiclet keyboard)

Тут використовується 63-ватт-годинна літій-іонна (Li-Ion) батарея, що дає можливість користуватись нетбуком до 5 годин. Тут, як і по потужності процесора він програє дорожчим бізнес-супер-ультрапортативним ноутбукам. Хоча як на мене не всі такі лептопи змогли його надовго перевершити у тривалості роботи від батареї.

Нагадаємо, що операційна система тут Genuine Windows® 7 Home Premium.
Вага 1,46 кг

Ціна в Україні коливається в межах 600$. В США він вам коштуватиме на сотню менше. Ця ціна не є “нетбуковою”, проте вона менша, ніж в ультра портативного ноутбука.

Не зважаючи на все вище описане, як на мене він не ідеальний на 100%. Для довершеності йому бракує клавіатури з підсвіткою та я б ще додав пам’ять DDR3, замість DDR2.

Отже, чим же такий особливий цей лептоп? Поки інші анонсують вихід нетбуків з картою nVidia-ion , компанія ASUS вже втілила всі найкращі здобутки нетбуків у цій моделі: 12-ти дюймовй екран, двоядерний процесор Intel Atom та окрема графічна карта від nVidia. На сьогоднішній день це найпотужніший апарат серед нетбуків.

2 comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *