Fujitsu Lifebook UH900: жіночий ноутбук розміром з косметичку

Ми продовжуємо знайомство з UMPC – лептопами. Познайомившись з ними у статті Перше знайомство: ультрамобільні лептопи або UMPC, дізнавшись про Viliv N5: комп’ютер вагою 390 грам, сьогодні у нашому огляді конкурент останнього за розмірами, вагою та функціональністю.

Fujitsu Lifebook UH900 був презентований в США у грудні 2009 року. Він є продовженням модельного ряду:

Fujitsu Lifebook UH572
Fujitsu Lifebook U820
Fujitsu Lifebook U810
Fujitsu Lifebook U772

Апаратне забезпечення та унікальність Fujitsu Lifebook UH900 робить його актуальним і сьогодні.

Дизайн і зовнішній вигляд Fujitsu Lifebook UH900

Дивлячись на дизайн та зовнішній вигляд цього лептопу одразу розумієш – хто б мав бути основний покупець цих лептопів: стильний корпус з блискучими елементами, перламутровою фарбою та ніжними кольорами. Цей лептоп покликаний бути під рукою у дівчат, яким потрібен повнофункціональний лептоп, але з якнайменшою вагою.

 

Серед кольорів моделі є кольори, що підійдуть до вподоби як жінкам: чорний (Mocha Black), червоний (Fiery Red) та золотистий (Vintage Gold) так і чоловікам: зелений камуфляж (Green Camo) та чорний камуфляж (Black Camo).

У цьому лептопі цікаве розташування батареї: знизу на весь розмір днища лептопу.

Система охолодження спроектована таким чином, що внизу немає жодних отворів. Тепловиділення процесора Intel Atom Z530 всього-на-всього 2 Ватт (TDP), тому цей лептоп за умови правильної експлуатації не мав би вам заважати ані надмірним теплом, ані звуком вентиляторів.

Головна особливість цього лептопу, як і Viliv N5 – те, що він невеликих розмірів і дуже гарно вміщається в долоні.

Екран і звук Fujitsu Lifebook UH900

У Fujitsu Lifebook UH900 дуже маленький екран розміром 5,6″ із LED – підсвічуванням. Розширення цього екрану таке, як у лептопів: 1280 x 800.

Порівнюючи розміри та розширення не можливо не помітити: цей екран дуже чіткий.

Також варто відзначити, що цей лептоп – один з перших в своєму класі мав тачскрін із керуванням одночасно багатьма доторками/жестами.

В площині екрану знаходиться веб-камера та додаткові ґудзики: зближення, ввімкнення енергозберігаючого режиму, ввімкнення особливих програм (що допомагають оптимізувати роботу лептопу), та прокрутка вверх/вниз.

Відеокарта у Fujitsu Lifebook UH900 Intel GMA 500 (до 256 Мб), зашита у чіпсет. Не чекайте від неї супер потужності. Все-таки заради таких розмірів лептопу тут треба було йти на компроміс.

Динамік у Fujitsu Lifebook UH900 один, розташований спереду, таким чином, що його буде чути навіть при замкненому лептоп. Звукова система дозволяє виводити звук у якості HD через зовнішній стандартний 3,5 вихід.

Клавіатура і тачпад Fujitsu Lifebook UH900

У Fujitsu Lifebook UH900 6-тирядна 75-ґудзикова клавіатура із спеціальними ґудзиками Windows. Розмір ґудзиків клавіатури – 74% від стандартних.

Ця клавіатура дає повноту функціоналу стандартного лептопу. Деякі ґудзики не влізли, тому натискаються при одночасному натисненні з ґудзиком Fn: F7 (Fn+F1), F8 (Fn+F2), F9 (Fn+F3), F10 (Fn+F4), F11 (Fn+F5), F12 (Fn+F6), зменшити яскравість підсвітки (Fn+9), збільшити яскравість підсвітки (Fn+0), перемкнути виведення зображення на зовнішній монітор (Fn+”-“) та інші.

Тачпад моделюється за допомогою декількох ґудзиків: джойстик-маніпулятор, що відтворює рух мишки (зправа) та два ґудзики миші (зліва), ґудзиків в площині екрану: два ґудзики ґудзик прокрутки (вверх), ґудзик прокрутки (вниз), та в додачу до всього екран, що дозволяє керування за допомогою багатодороткових жестів.

Комплектація, порти та особливості Fujitsu Lifebook UH900

Зпереду зліва на право:

USB 2.0 порт, динамік, порт розширення для під’єднання мережевої карти і зовнішнього екрану, USB 2.0 порт, зчитувач SD карток пам’яті (cardreader) та індикатори стану ноутбука.

З правого боку порти з ліва на право:

ввімкнення/вимкнення бездротових мережевих пристроїв, решітка радіатора охолодження, отвір для шнура живлення.

З лівого боку порти з ліва на право:

аудіовихід, місце прив’язки стилусу, решітка радіатора охолодження.

Ззаду немає жодних портів. Там розташована решітка радіатора охолодження.

 

Судячи з наявних драйверів, цей лептоп працюватиме лише із Windows 7. Проте не чекайте, що він буде гальмувати Intel Atom Z530 із функцією Hyper-Threading (два віртуальні ядра) і SSD накопичувач це хороша комбінація.

Цей лептоп має один із найнижчих класів по енергоспоживанню: на рівні 4 Ватт, проте це не дуже позитивно вплинуло на тривалість користування від батареї.

Технічні характеристики Fujitsu Lifebook UH900

Екран: 5,6″ (1280 x 800), з вбудованим доторковим екраном (touchscreen), 300 nit, LED – підсвічування.
Процесор: Intel Atom Z530 (1,6 ГГц, 512 Кб L2 кеш, 2 threads, 533 MT/s CPU FSB, 45 нм, 2 Ватт TDP; граф. карта (GPU) вбуд. в чіпсет (Intel US15WPT) Intel GMA 500), платформа Silverthorne
Чіпсет материнської плати Intel US15W
Відеокарта: Intel GMA 500 (PowerVR SGX 535 (до 256 Мб, 200 МГц, конфігурація ядер (config core) 2/2, 65 нм, 2 pixel pipelines, 4.2 GB/s Memory bandwidth, Pixel Shader model 3.0, 14 Млн трик./сек, 500 MPix/s, 64 біт (bus width), з підтримкою DirectX 9.0c, OpenGL 2.0 та повною підтримкою MPEG-2, VC-1, AVC)
Оперативна пам’ять: DDR2-типу, частотою 533 МГц, об’єм 2 Гб
Постійна пам’ять: твердотілий SSD, розміром 30 Гб або 62 Гб
Пристрої для зв’язку та спілкування:
  • бездротові мережеві карти
Wi-Fi Atheros XSPAN AR5B91 (802.11 b/g/n); Bluetooth v.2.1 (CSR BSMAN3)
  • дротові мережеві карти
10/100 Мбіт/с через спеціальний перехідник
  • вебкамера
0,78 МПікс;
  • мікрофон
мікрофон вбудований в площині клавіатури
Аудіо: високоякісний аудіокодек Realtek ALC269 із High Definition (HD) аудіо, вбудований динамік
Входи і виходи: аудіовихід, 2 USB 2.0 виходи, порт розширення для VGA виходу та мережевої карти RJ-45 (LAN), отвір для електроживлення
Зчитувач мультимедійних карток: вбудований зчитувач для SD – карток
Тачпад: вбудований маніпулятор – джойстик (зправа) та два ґудзики миші (зліва); додатково екран, що дозволяє керування за допомогою багатодороткових жестів
Додаткові особливості: вбудований GPS із Garmin Mobile PC;
Операційна система: Windows 7 Home Premium
Батарея: 1,8 А-год (Ah) літій-полімерна (Li-polymer) 2-ох елементна (cell). Максимальна тривалість користування до 3,5 годин;
3,8 А-год (Ah) літій-полімерна (Li-polymer) 4-ох елементна (cell). Максимальна тривалість користування до 5 годин
Вага: від 498 г
Габаритні розміри: 23,8 х 204 х 106,5 мм (ТхДхШ)
Наявність кольорів: глянцеві: чорний (Mocha Black), червоний (Fiery Red) та золотистий (Vintage Gold). Також є можливість замовити за додаткову оплату спеціальні кольори від Bathing Ape (BAPE): зелений камуфляж (Green Camo) та чорний камуфляж (Black Camo)

Ціна і можливість купити Fujitsu Lifebook UH900 в Україні

Ціна в США: у момент виходу лептопу його ціна була від 1000$ до 1400$ залежно від комплектації.
Цей лептоп найкраще везти із США або Японії.
Ціна в Україні: не продається.

Конкуренти

За типом процесору у цього лептопу такі конкуренти: Dell Inspiron Mini 12, Nokia Booklet 3G, viliv S10 Blade.

Проте справжніми конкурентами за розміром та апаратним забезпеченням можна вважати Viliv N5, Sony VAIO VGN-P788K, Sony VAIO VPC-P111KX, Sony VAIO VPC-P113KX, Sony VAIO VPC-P114KX, Panasonic Toughbook CF-U1, Panasonic Toughbook CF-H1.

Висновок

Fujitsu Lifebook UH900 є унікальним лептопом: дуже маленький за розмірами та продуктивний всередині. Порівнюючи із Viliv N5 тут вже є можливість виводу зображення на зовнішній монітор, проте для цього треба купувати спеціальний адаптер.

Цей ультракомпактний нетбук найкраще підійде жінкам, адже розміри та вага UH900 дозволяють його носити з собою навіть у невеличких сумочках. Доповнює картину і стильний зовнішній вигляд, що дещо нагадує жіночу косметичку. Fujitsu Lifebook UH900 може бути хорошим подарунком для дівчини, адже незважаючи на свою мініатюрність, він, завдяки своєму “начинню”, може виконувати практично всі необхідні щоденні завдання.

Проте “болюча точка” цього лептопу тривалість користування від батареї 3,5 годин у стандартній комплектації – це нормально для 15,6″ дюймового лептопу. Але не для такого ультракомпактного красеня.

Тому з таким малим часом користування від батареї одразу слід купувати більш ємніснішу батарею, або й вже хочеться подивитись в бік або ж планшетів на базі ARM – процесорів.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *