Що нового та незвичного у новому Apple Macbook (2015)

З появою ультрабуків відомі бренди суттєво потіснили Apple у класі ультратонких і ультрапортативних лептопів. Саме тому, на нашу думку в березні на Apple Event-і був презентований новий Macbook. Новий лептоп настільки важливий для компанії, що йому дали назву повністю новий Macbook (All-New MacBook), як лідеру серед всіх моделей.

Що ж такого нового та незвичного у новому MacBook-ці?

Дизайн нового Macbook

Новий Macbook має ще менший розмір, ніж Macbook Air. Цей ноутбук виглядає дуже тоненьким і гарненьким. Новий ноутбук наявний в трьох кольорах: срібний, золотий та зоряно срібний (темно сірий).

Клавіатура нового Macbook

Новий лептоп використовує декілька нових підходів: найперше це повністю новий механізм клавіатури: метеликовий механізмом натискання ґудзиків (у інших лептопах цей механізм нагадує ножиці). Новий механізм дозволив компанії зменшити висоту ґудзиків, а відтак і товщину лептопу. Відтепер кожна клавіша має окремий світодіод для підсвітки, що покращує якість підсвічування в темноті.

Екран нового Macbook

Екран нового Макбуку: 12 дюймовий. За словами Jony Ive – старшого віце-президента підрозділу промислового дизайну корпорації Apple, розмір екрану пристрою диктував розмір повноцінної клавіатури: якщо взяти повнорозмірну клавіатуру, то її ширина відповідатиме саме широкоформатному 12-тидюймовому екрану Retina. Новий екран тонкіший за попередні моделі екранів Apple Retina і складається із окремих шарів, що мають меншу товщину та роблять його на 30% більше енергоефекттивнішим за всі попередні моделі Apple. Товщина самого екрану складає всього 0,88 міліметрів. Це при розширенні 2304 х 1440 пікселів.

Тачпад нового Macbook

Тачпад нового Macbook: Force Touch trackpad має велику поверхню, яка реагує на дотик в будь-якому місці. Проте новим є також і те, що новий тачпад реагує на силу натиску (сильніше-легше) і, маючи в собі електромагнітну котушку, дає відповідну відповідь при цьому. Це справді щось новеньке і може бути використане в багатьох програмах.

Батарея нового Macbook

Нова багатолистова батарея спроектована терасами, щоб максимально використати об’єм макбуку. Річ у тому, корпус нового Макбуку не є прямокутний, і для того, щоб вмістити батарею в нього, треба було “розбити” її на окремі “листки-шари”.

Тривалість користування від баратеї до 10 годин.

Материнська плата та охолодження

Материнська плата нового Macbook найбільш “щільнозаселена” плата від Apple. Ця плата “заселена” густіше, навіть ніж у MacBook Air 11 дюймів: її розмір на 67% менший.

Також новим та особливо приємним для нас є те, що даний лептоп має повністю пасивне охолодження. Це все завдяки використанню процесорів Intel Core M.

Бездротове з’єднання нового Macbook

Цей лептоп спроектований для “бездротового світу”: за допомогою програмного і апаратного забезпечення Apple ви легко під’єднаєтесь до сховища в хмарі, скинете файл, чи відтворите музику та фільми в бездротоквих телевізорах, слухавках, тощо.

Порти нового Macbook

Новий Macbook має новий USB type C порт — єдиний порт для USB для передачі даних, виводу відео, заряджання інших пристроїв. Це єдиний порт у ноутбуці.

Товщина та вага нового Macbook

Товщина нового Apple Macbook від 3 до 13 мм. Ширина та глибина 28 та 20 см відповідно.
Вага нового Apple Macbook 0,92 кг.

Ціна нового Macbook

Ціна найдешевшої моделі ноутбука в США починається від 1300$.

Висновок

Новий Macbook справді має декілька оригінальних інженерних рішень, що вирізняє його від інших ноутбуків. Це покращений екран товщиною 0,88мм, нова клавіатура і тачпад, пасивне охолодження, раціональніше розміщена батарея. Цей ноутбук справді виглядає дуже круто і поки що є непереможним серед конкурентів. Проте мені здається, що всього цього не достатньо, щоб назвати цей лептоп “революційно новим” чи “наново придуманим лептопом”, так як це було із презентацією iPhone чи MacBook Air.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *