Компанія Sony (Соні)

Продовжимо наш цикл статей про виробників ноутбуків статтею про компанію Sony.

Компанія Соні транснаціональна компанія, відома в світі такими легендарними торговими марками, як Волкмен (Walkman®), Ваіо(VAIO®), Трінітрон (Trinitron®), Плейстейшин (Playstation®), Хендікам (Handycam®), Діскман (Diskman®), Стаміна (Stamina®), інші. На сьогоднішній день Соні одна з найбільших трьох медіа гігантів в світі.

У 1948 році в Японії було засновано компанію Tokyo Tsushin Kogyo K.K, яка у майбутньому дасть початок компанії під назвою Соні (Sony). Згодом один з засновників компанії, побував в США, де познайомився з транзисторами. Поміркувавши, як слід він придумав їм мирне застосування: в 1955 році з’явилось перше радіо на транзисторах. В 1950 компанія презентувала магнітну стрічку на паперовій основі, невдовзі створили перший програвач на магнітні стрічки. У 1958 році вони офіційно назвались Соні.

У 1960 році було засновано американську гілку компанії Соні. У 1962 році випустили найменший в світі портативний телевізор TV5-303. У 1965 році випустили перший відео записувач-відтворювач CV-2000. У 1969 році випустили перший кольоровий телевізор серії Трінітрон (Trinitron) KV-1310.

У 1975 році випустили і запропонувала свій формат касети для домашніх відео програвачів: Бетамакс (Betamax). Проте вони не виграли війну за формат відеокасети і їм довелось адаптовуватись до формату, що був запропонований компанією ДжіВіСі (JVC). В 1979 році було створено перший в світі портативний касетний стерео програвач, під назвою Волкман.

В 1982 році світ вперше побачив перший СіДі (CD) програвач. У 1982 році вони створили 3,5″ «флопі» дискету. В 1983 році було створено перший домашній персональний комп’ютер стандарту ЕмЕсІкс (MSX). У листопаді 1993 року було засновано підрозділ Соні Компютер Ентертеінмент. У липні 1997 році вийшов в світ перший компютер серії “Ваіо” (Vaio).

У квітні 2003 року випустили в продаж перший в світі записувач Блу Рей дисків (Blu-ray Disc) BDZ-S77. У 2005 році випустили найменшу відеокамеру з записом високоякісного відео (Hi Definition Handycam) HDR-HC1. У 2007 році випустили телевізор з діодною під світкою (OLED TV) .

Історія Соні стосовно комп’ютерної техніки: У 1967 році вийшов перший настільний електронний калькулятор ICC-500 під іменем Собакс (“SOBAX”).

У 1982 році вийшов перший 8-ми бітний настільний комп’ютер SMC-70, розроблений на мові Соні Бейсік (Sony BASIC), який вже тоді мав привід для дискет 3,5″, зовнішню клавіатуру та компактний дизайн. У 1983 році вийшли дві моделі SMC-777 (оновлення SMC-70 з деякими покращеннями та 8 – ма вбудованими програмами) та HB-55 (модель, що була орієнтована на популяризацію стандарту персонального комп’ютера MSX).

У 1986 році створено робочу станцію (workstation) NWS-830 на базі Юнікса (UNIX) під назвою “Нювз”(“NEWS”). Процесором слугував MC68020 з частотою 16.67 МГц. За розміром ця робоча станція була, як десктоп (desktop). Особливістю було наявність вбудованого 3,5” дисковода.

У 1987 році вийшов в світ PJ-100 – ультрапортативний япономовний текстовий процесор з зовнішньою друкаркою та 2 дюймовим дисководом. Його народна назва “продюсе 100″(“PRODUCE 100.”). В 1996 році вийшла модель десктопу (desktop) PCV-90, що ознаменувала пришестя “Ваіо”(Vaio). Спершу вона була презентована в США, а через рік в Японії. Цей комп’ютер містив в собі 200 МГц Пентіум (Pentium) процесор та працював на операційній системі Віндовс 95 (Windows 95). Також на ньому було встановлено попередньо графічну користувацьку оболонку Ваіо Спейс (VAIO Space).

В 1996 році в США, а в липні 1997 році в Японії світ вперше побачив ноутбук серії Ваіо PCG-707. З самого початку розширювальна приставка ішла в комплекті з ноутбуком. Таким чином ця модель була тоненьким ноутбуком, що мав прекрасні можливості для розширення своєї функціональності. У 1997 році вийшов перший Ваіо – десктоп (VAIO desktop) з програмним забезпеченням для створення відео сіді (Video CD) та можливістю запису телевізійного сигналу на основі МПЕҐУ (MPEG). Особливістю було також привід для сіді ер (CD-R). У цьому ж році вийшов ноутбук PCG-505 з дивовижно тонким магнієвим корпусом. Продаж цих моделей стрімко зростав і стало зрозуміло, що з’явилась нова категорія – суб-ноутбук, що почала розвиватись.

Рік після цього почали виробництво моделі PCG-C1. Її особливістю було наявність камери. Цей міні ноутбук захопив світ, наче шторм. Перше покоління моделі мало процесор пентіум емемікс (Pentium MMX) з частотою 233 МГц та 3.2 Гігабайтний жорсткий диск. В 2000-му році вийшов рідкокристальний планшет з подвійними завісами, що дозволяло користувачеві нахилити екран десь на 65 градусів. Також цей пристрій містив кришку для клавіатури, що одночасно була і підставкою для кистей та інші новітні технології. Цього ж року вийшла модель PCG-QR1/BP, особливістю якої було те, що вона була стилізована під портфель з абсолютно чорним корпусом та алюмінієвим кожухом. У 2002 році вийшла модель PCG-U1, що свого часу була найменшим і найлегшим в світі ноутбуком, який використовував операційну систему Віндовс Ікс Пі (Windows XP). В 2003 році в світ вийшов PCG-Z1/P (Z-серія), з технологією Інтел Центріо Мобайл. Головний акцент було поставлено на мобільність (з часом роботи від батарей до 7 годин), розширення екрану було 1,400×1,050.

У цьому ж році вийшла модель PCG-X505 – екстремально-мобільний ноутбук: легка конструкція та найменша товщина (в зоні спочинку кистей рук) 9.7 мм.

В 2006 році було презентовано ряд L-моделей. В цій серії бачимо спробу створити комп’ютер все в одному, відхід від стандартизованих понять “ноутбук” та “десктоп”, гібрид з мобільністю ноутбука та функціональністю десктопу. Його головне завдання було вписатись в будь-яке оточення. Також в цьому році вийшов ноутбук Ваіо (Vaio) серії А VGN-AR70B-перший в світі ноутбук з програвачем Блу рей дисків (Blu-ray disc). Згодом було презентовано новий ряд Ваіо (Vaio), тип U – комп’ютер, що використовував флеш пам’ять замість звичайного жорсткого диску. Вага близько 500 грам, довготривалий час користування від батареї, швидкий доступ до пам’яті, та покращений захист від струсів – ось його головні переваги.

В Україні небагато власників ноутбуків Соні,  що мабуть зумовлено їхньою немалою вартістю. Я не зустрічав жодного не задоволеного власника ноутбука від Соні. Як правило всі в захваті поєднання дизайну з високотехнологічністю. Спробувавши раз їхній продукт ви ще довго будете пам’ятати про приємний час користування ним. Компанія Соні активно працює в Україні, про що свідчить їхня сторінка в Інтернеті гарною українською мовою.

2 thoughts on “Компанія Sony (Соні)”

  1. Pingback: MSI X320: дешева альтернатива МакБуку? | Інші виробники | laptopreview.org.ua beta

  2. Погоджуюсь з автором, що ноутбуки Соні чудові, гарні та функціональні, але якщо піднімається питання гарантійного ремонту, а ще гірше негарантійного, то вся радість різко зникає. Рівень сервісу в Україні настільки низький, що варто добре подумати перед тим, як стати щасливим власником ноутбука Соні.

Залишити відповідь