Компанія Toshiba

Історія компанії Тошіба (Toshiba) бере свій початок об’єднання з двох компаній: Танака Сейзо шо (Tanaka Seizo-sho), заснованій у 1875 році та з Хекунетсу-ша (Hakunetsu-sha), заснованій у 1890 році, що об’єднались в компанію Токіо Шібаура Електрік Компані, що англійською Tokyo Shibaura Electric Co. (Toshiba).
Танака-Сейзо шо почали з виробництва телеграфного обладнання, а Хакунетсу-ша з жарівок (ламп розжарювання).

Продукція цієї компанії впродовж століть різноманітна: генератори, батареї, холодильники, пральні машини, пилососи, телевізори, обладнання для телебачення, телекомунікаційне обладнання, комп’ютери.

У 1978 році випустили перший Японський текстовий редактор.
У 1979 році завершено першу в світі систему заповнення даних базовану на оптичних дисках.
У 1983 почали продавати першу в світі технологію розпізнавання тексту японською мовою.
У 1985 розробили одномегабітну пам’ять для біосу на материнках.
У цьому ж році у світі з’явися перший лептоп від Тошіба (один з перших в світі).
У 1986 році розробили 4-охмегабітну динамічну оперативну пам’ять (dynamic RAM)
У 1988 вийшла вже 16-тимеабітну динамічну оперативну пам’ять.
У 1989 році вийшов в продаж перший ноутбук в світі, Дунабук (Dynabook).
У 1991 році розробили першу в світі 4-охмегабітну РОМ-память типу НАНД (NAND-type EEPROM), що електрично стирається та програмується.
У 1992 році розвинули цю пам’ять до 16-ти мегабіт.
У 1994 році випустили свій перший субноутбук (sub-notebook) Дунабук ЕсЕс (Dynabook SS).
У 1995 році розробили високоємнісний оптичний диск: ДіВіДі (DVD). У цьому ж році технологія ДіВіДі була стандартизована.
У 1996 році вийшов міні-ноутбук від Тошиби – Лібретто (Libretto).
У 2002 році розробили першу в світі КМОН перероблювальну технологію (CMOS process technology) для вбудованих системних ЕлЕсАй (LSI) 65-ти нанометрової точності виготовлення.
У 2003 році компанія показала двогігабітну одноштампну НАНД флеш память (single-die NAND flash memory).
А у 2004 році збільшили об’єм цієї пам’яті до 4-ох гігабіт.
У 2005 спільно з Сандіск (Sandisk) розробили 8-мигігабітну НАНД Флеш-пам’ять (NAND flash memory), будовану на технології виготовлення 70 нанометрів.
У 2006 році випустили ноутбук з HD-DVD приводом.
У 2007 році було продано 60-тиміліонний ноутбук Тошіба.

Сьогодні Тошіба є одним з лідерів у галузі високих технологій з капіталом понад 4 млн. доларів США. Ця компанія є серед 20 всесвітньовідомих виробників напівпровідників та серед п’яти найбільших виробників комп’ютерів в світі.
Модельний ряд лептопів Тошіба складається з таких серій: Сателайт (Satellite) -флагман серед комп’ютерів для широкого загалу, Протеже (Portege) – надлегкі портативні комп’ютери з розмірами екранів 11″-12″, Текра (Tecra) – серія ноутбуків, орієнтована для бізнес використання, Косміо (Qosmio) – високотехнічні ноутбуки – замінники десктопів (desktop replacement) з покращеними медіа функціями, Лібретто (Libretto) – лінійка суб-ноутбуків, що вирізнялась надзвичайною компактністю і легкістю (близько 1 кг)(на сьогодні, здається витіснені нетбуками) та Еквуіум (Equium) – європейська назва ноутбуків Протеже.
Сьогодні Тошиба позиціонує себе, як лідер в новітніх технологіях, по що добре свідчить їхній новий ноутбук з ЕсЕсДе (SSD) жорстким диском на 512 Ґб.

Ноутбуки Дунабук (Dynabook) завжди славились своїм витонченим дизайном, легкою вагою та подовженим часом користування від батареї. Тепер вони укомплектовуються і найбільшими в світі жорсткими дисками такого класу. Назва моделі Dynabook SS RX2/WAJЗ. Вона наявна в двох конфігураціях. Основні компоненти включають: 12″ екран з діодною підсвіткою, Intel Core 2 Duo SU9400(1,4 ҐГц) з технологією Центріно (Centrino), 3 Ґб оперативної пам’яті, SSD жорсткий диск на 512 Ґб, Блютуз, бездротова мережева картка Intel Link 5150 (Wi-Fi/WiMAX) операційна система Віндовз Віста Бізнес (сервіс пак 1).
Нагадаємо, що SSD накопичувачі мають такі основні переваги над HDD накопичувачами: менше енергоспоживання, відсутність рухомих частин, менша вага, швидший доступ до даних.
В порівнянні з SSD накопичувачах в існуючих комп’ютерах цей жорсткий диск пришвидшує швидкість доступу до даних близько на 230% при зчитуванні (максимальна швидкість 230 Мб/с) та на 450% при записуванні (максимальна швидкість 180 Мб/с). В порівнянні з магнітними жорсткими дисками HHD швидкість запису збільшується на 250% та швидкість зчитування збільшується на 300%.
Досягнути такої великої ємності вдалось завдяки багаторівневій НАНД флеш-пам’яті з 2-бітами на одну соту (2-bit-per-cell multi-level NAND flash memory). Цей жорсткий диск відображає результат діяльності спільної корпорації Тошіба Самсунг Сторедж Текнолоджі Корпорейшн (Toshiba Samsung Storage Technology Corporation).
14 травня було розпочато продаж в Японії. Ціна в перерахунку на українські гривні близько 30000 грн. Незабаром він з’явиться в Америці, а тоді вже в нас.
Чекаємо жорсткий диск на 1 Тб. 🙂

4 коментаря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *