Який вибрати жорсткий диск для ноутбука: SSD, HDD, SSHD

Десять років тому ми не мали особливого вибору із жорсткими дисками для ноутбуків: старші моделі мали IDE-інтерфейс, а новіші SATA-інтерфейс. Жорсткі диски мали частоту обертання 4200 / 5400 / 7200 об/хв. В принципі більшого вибору не було. Розмір дисків був 2.5 та 1.8 дюймів.

До речі перший MacBook Air теж використовував 1,8 – дюймовий жорсткий диск ATA інтерфейсу ємністю 80 GB та швидкістю обертання всього-на-всього 4200 об/хв.

Все змінилось із появою флеш-пам’яті у лептопах, доступних для цивільних користувачів.

По перших ці диски вже не називаються жорсткими і дисків, як таких там вже нема.

Більшість SSD використовують корпус, що копіює форми ноутбукового HDD. І все.

В середині ці диски мають такі ж чіпи (мікросхеми) як і флешки. У нашій статті SSD – нові твердотільні диски ми дуже детально і гарно описали типи і види таких дисків і як покращити пам’ять у своєму ноутбуці.

Як правильно вибрати диск для ноутбука

Все залежить від ваших фінансових можливостей: в залежності від того який у вас ноутбук та скільки грошей ви маєте для апґрейду.

На сьогоднішній день існує три можливих варіанти: 2 Тб HDD або 1.2 Гб SSD або SSHD: 1TB HDD та 8 Гб SSD.

Тепер детальніше про ці три диски: 2 Тб – це найбільша ємність для цивільних дисків HDD 2.5″. Такий диск можна знайти в районі ціни 100$.

SSD – все ще дуже дорогі – за 1.2 Тб SSD Intel DC S3710 треба заплатити 2000$. В районі 100 ви зможете купити SSD об’ємом 256 Гб.

Третій варіант SSHD – це гібрид між жорстким диском та SSD: ці диски мають основну HDD-пам’ять (до 1 Тб наразі), а також флеш пам’ять до 16 Гб наразі. В районі 100$ ви можете купити жорсткий диск від Seagate STBD1000400 на 1TB HDD та 8 Гб SSD.

Проте все одно немає однозначного варіанту: поки HDD диски виграють в ємності у SSD ми мусимо вибирати: або багато пам’яті але невелика швидкість чи менше пам’яті, але швидша передача даних.

Також якщо ви не боїтесь поексперементувати та маєте хоч якість інженерні здібності, то можна замінити оптичний привід на додаткову кишенею на жорсткий диск: це дозволить збільшити об’єм основної пам’яті, або ж поставити вам SSD, як основний, системний диск, а HDD – як додатковий диск – сховище особистих файлів.

Висновок

Вибрати диск для ноутбука справді нелегко, проте все залежить лише від вас: які у вас потреби до пам’яті у ноутбуці, що на першому місці швидкість чи якнайбільший об’єм.

Сьогоднішній стан цін на ринку такий що за 100$ можна купити HDD для ноутбука ємністю 2 Тб, що погодьтесь дуже великий об’єм. Якщо в вас стандартний ноутбук із одним вільним місцем на жорсткий диск найкраще мабуть буде поставити SSHD. Якщо ви маєте інженерні здібності, то можете замінити оптичний привід на додатковий диск щоб збільшити пам’ять.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *