Як економити електроенергію вдома з ноутбуком чи планшетом

Не секрет, що Україна в часи СРСР була дуже потужним гравцем на енергоринку. У нас 15 теплових електростанцій, майже два десятка великих гідроелектростанцій, чотири діючих атомних електростанцій, декілька новостворених вітрових парків, тощо. Сьогодні Україна виробляє надміру електроенергії і хоча в 2013 році експорт електроенергії за кордон скоротився близько на 13% порівняно з минулим роком, Україна все ще експортує електроенергію за кордон.

Проте все вищеописане не заваджає декому розпалювати чутки про необхідність економії електроенергії простими людьми в той час як дехто заробляє собі мільйони на експорті нашої електроенергії за кордон.

“Нехай” – кажемо ми, “знаємо, що брехня все одно рано чи пізно вилізе боком брехуну, і , враховуючи глобальне потепління, зміну клімату і інші речі, подумали: як все-таки можна зекономити електроенергію вдома, користуючись ноутбуком/планшетом?”

Найперше що спадає на думку – класні програмки для планшетів та смартфонів.

Програми на Android та Apple для економії енергії

Сьогодні таких програм дуже багато: платних і безкоштовних. В більшості випадків в вашому пристрої є встроєна програма для економії заряду, але є і інші альтернативні програми.

Програма Energysaver – безкоштовна програма для iOS та Android, що допоможе вам полічити та мінімізувати витрати газу, електроенергії вдома. Програма працює так: після встановлення програми створюєте собі новий профіль, вводите характеристики свого будинку (квартири) і вартість оплати комунальних послуг. Після цього програмка аналізує і підказує вам як краще зекономити на електроенергії вдома. Дана програма має запам’ятовування циклів, так що ви зможете контролювати свої енерговитрати протягом року.

Схожа, але платна програма Engage Efergy робить практично теж саме, просто гроші і потребує додаткових витрат на хаб+ще всілякий непотріб від сайту efergy. Переваги програми – можливість бачити споживання енергії на планшеті та комп’ютері в гарному вигляді.

Інші програми цього типу такі: Control4 MyHome, Meter Readings, Green Outlet

До теми також коротко опишемо інші еко-програмки для планшетів:

Екологічне керування автомобілем

Avego Driver, greenMeter, GasHog: всі ці програми обчислюють вашу витрату палива та допоможуть вам оптимізувати-мінімізувати витрати палива під час їзди в авто. Carticipate – допоможе знайти сусідів, що їдуть в одному і тому ж напрямку, щоб зекономити на паливі.

наступні в списку програмки для людей що хочуть змінити своє життя на екологічніше:

“Зелений” спосіб життя (як зробити своє життя екологічним)

Тут вам стануть в пригоді програми Whirleo, Green Genie,Green Me, One Small Act, GoodGuide, inBloom, Locavore, Light Bulb Finder, Everybodywalk і навіть ігри: Green Schools Revolution: The Game, тощо. Вибір програм великий, програми дають підказки де краще купити еко-товари, підказують які товари є більш екологічними і як жити так, щоб залишити “зелений відбиток” по собі.

Також вартують уваги програми для того, щоб продовжити життя батареї в планшеті.

Програми для збільшення автономності та економії заряду батареї планшету

Green Power, Greenify, DU Battery Saver, GO Battery Saver, Battery Doctor, Amplify, Battery Master – всі ці програми оптимізовують роботу планшету – вимикаючи непотрібні служби і підпрограми, що просто пожирають ресурс вашого планшета.

Не можливо лишити осторонь також програматори і регулятори для сучасних котлів та інших систем опалення, що допомагають вам керувати опаленням вдома за допомогою веб-інтерфейсу (лептоп) чи відповідної програмки в планшеті. Це такі вироби, як GSM-Climate H-1, автоматика фірми EXPERT, Auraton 2025 RTH та інші.

Ці системи покликані допомогти вам дистанційно керувати опаленням вдома, щоб створити комфорт, а також зекономити енергію.

Поради користування ноутбуком для енергозбереження

Для того, щоб ваш ноутбук максимально довго працював від батареї, або ж споживав мало енергії вдома треба повимикати пристрої, якими ви не користуєтесь: DVD-Rom, карта Ethernet, IEEE 1394, карт рідери, тощо. Також не варто дивитись екран на максимальній яскравості завжди: зниження яскравості допоможе зекономити електроенергію, а деколи й зір. Також допоможе зекономити електроенергію вдома вимикання на ніч всіх (в тому числі і лептопа) пристроїв. Кожен пристрій, що просто ввімкнений в розетку вночі споживає близько 1-2 Ват-год. Звісно що це мізер, але в загальнонаціональному масштабі цим можна суттєво зекономити енергію.

Висновки

Ми мусимо економити електроенергію не для того, щоб задовольнити вимоги горе-політиків, а для того, щоб зберегти ресурси нашої любої всім планети.

Існує чимало способів і програм, що допомагають зекономити електроенергію за допомогою ноутбука чи планшета в дома та в повсякденному житті. Ці програми працюють і справді допомагають оптимізувати життя, а головне зекономити гроші.

Для економії електроенергії під час користування ноутбуком слід вимкнути всі пристрої якими ви не користуєтесь та знизити рівень підсвітки екрану.

Найкращий спосіб зекономити електроенергію: вимкнути ноутбук/планшет для розваг і піти в парк насолодитись гарним весняним днем, адже ґаджети — не єдине джерело розваг.

Залишити відповідь