Перегрівається ноутбук. Чому і що робити при перегріванні?

Іноді трапляється, що ноутбук перегрівається.

Сучасні ноутбуки захищені від перегріву декількома способами. Чим більше нагрівається процесор – тим швидше обертається вентилятор охолодження. Для цього кожен процесор оснащується відповідним давачем (датчиком), що показує температуру. Як правило цей давач керується окремою мікросхемою, або ж програмою BIOS і не залежить від операційної системи.

Із зростанням температури процесору до критичної відповідна програма просто вимикає живлення процесора і ноутбук автоматично вимикається.

Проте висока температура для процесора небезпечна і тим, що кристал, з якого виготовлений процесор, може тріснути, або пайка на якій він запаяний може послабитись і в результаті не буде контакту.

Тому якщо ваш лептоп перегрівається або дуже сильно шумить обов’язково слід зрозуміти проблему і вирішити її якомога швидше.

Чому перегрівається ноутбук? Як правило, на це може бути одразу із декілька причин:

  1. ви випадково закрили отвір для виведення гарячого повітря з радіатора охолодження. Для усунення цієї проблеми достатньо знайти де у вас в днищі лептопу решітка і добитись того, щоб вона була відкрита.
  2. запилився радіатор охолодження.Це можна сказати найбільш поширена ситуація. Запилений радіатор не може ефективно віддавати тепло і тому вентилятор охолодження збільшує частоту обертів, що часто супроводжується дратівливим високочастотним звуком.Найчастіше радіатор запилюється при роботі на м’яких поверхнях: диван, коври, одяг. Для усунення цієї проблеми достатньо висмоктати пил з радіатора за допомогою порохотягу. Як це робити докладно описано в матеріалі про те, що робити, якщо перегрівається ноутбук?
  3. термопаста процесору постаріла і неефективно передає тепло від процесора до радіатора. Вирішення цієї проблеми слід краще довірити спеціалістам, оскільки це вимагає розбирання лептопу.
  4. не продумана система охолодження лептопу. Для усунення цієї проблеми під задню частину лептопу можна підставити симетрично коробки від сірників, дві ігрові шашки, а можна вирізати самостійно два шматочки ґуми. Дорожчим вирішенням даної проблеми є купити спеціальну підставку для охолодження ноутбука. Найдорожчим – купити новий ноутбук, що має більш продумане охолодження.

Якщо ви соромитесь саморобних підставок, або ж не бажаєте виготовляти підставки власноручно, то можна замовити з інтернет магазинів “фірмові” підставки. Ціни починаються від 3$. Ось одні з тих, що можна там купити: “Cool Ball Stand Heat Reduction for Notebook / Laptop”.

Як-то кажуть “готуй сани влітку”… Тому якщо ваш лептоп вже шумить надміру чи перегрівається краще заздалегідь підготуватись до літа, щоб в гарячці не спішити з вирішенням проблеми.

Залишити відповідь