HP Pavilion dv7t – огляд користувача: гламур з великим екраном

Даний ноутбук був куплений в США і точна назва його моделі: HP DV7T-1000. Він одним з перших з’явився на базі нової платформи Monteviva (Монтевіва) від Інтелу(Intel®). Цей комп’ютер позиціонується, як замінник Десктопу (Desktop replacement), має розширені мультимедійні можливості та такі опції, як наприклад два жорстких диски.

Специфікація моделі, що оглядається:
Процесор Intel Core 2 Duo T9400, 2515 MHz (9.5 x 265).
Чіпсет материнської плати Intel Cantiga PM45.
Оперативна пам’ять 3068 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM).
Відеокарта NVIDIA GeForce 9600M GT (512 MB).
Екран 17,1″ LG Philips (розширення 1440 x 900, глянцева поверхня, 60 Гц).
Вебкамера невідомо скільки мегапікселів, мабуть 1,3 Мп.
Аудіо високоякісне аудіо від Altec Lansing з сабвуфером.
Жорсткий диск FUJITSU MHZ2320BH G2 ATA Device (320 GB, 5400 RPM, SATA-II) з давачем (датчиком)руху.
Пристрій зчитування дисків Sony Optiarc DVD RW AD-7560S ATA Device (DVD-RW double layer).
Мережеві карти:
бездротова Intel Wireless WiFi Link 5100 (IEEE 802.11a/b/g/Draft-N);
дротова Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0) 10/100/1000
Тачпад Synaptics TouchPad.
Зчитувач відбитків пальців.
Операційна система Windows Vista Home Premium
Батарея 6 cell.
Виробник материнської плати Compal.

Дизайн і будова.
Дизайн витончений наскільки це можливо для 17″ ноутбука. Він має блискучу глянцеву кришку екрану та глянцеву внутрішню поверхню хромового кольору. Все зроблено блискучим, наче відполірований метал.

 

Загалом корпус зализано, без прямих кутів, всі лінії плавні, кути змазані.
Коли закриваєш ноутбук і несеш з того боку, де батарея і завіси екрану кришка плямкає об місце для відпочинку кистей. По-моєму це недодумка дизайну. Туди б замочок, чи що. Отже несемо лише тримаючи за тоншу частину корпусу.
В динаміків дуже гарні решітки. Про звук з них читайте далі.
В даній моделі підсвічується лого HP на кришці екрану. Але світиться воно не слабенько, як Еплах (Apple), а як ліхтар локомотива. Навіщо така сильна підсвітка – залишається загадкою. Це унеможливлює залишання ноутбука коло себе на ніч на закачці чого-небудь, наприклад. Можна правда заліпити те лого ізострічкою (ізолєнтою), але світло пробивається трішки через екран (тобто в інший бік).
Батарея, майже як внутрішня: втикається внизу в спеціальну нішу.

Внизу екрану, коло завіс сенсорна (доторкова) мультимедійна панель білого кольору. При натиску клацає, хоча ці звуки можна відключити в Біосі. Недолік – вона постійно світиться білим кольором, що заважає при роботі в темноті, наприклад (в Делл Студіо таку панель можна налаштувати так, щоб вона засвічувалась лише тоді, коли ти до неї доторкаєшся).
Клавіатура пофарбована в срібний колір, що добре вписується в загальний дизайн лептопа.
Особисто мені подобається плавні кутики в ґудзиків (кнопок) клавіатури. Дуже гарно.
Лептоп дуже зручно “сидить на колінах”, відповідає слову лептоп на 100%. Цікаво, а може то всі 17″ так добре “сидять на колінах”?
Система охолодження процесора і графічної карти має вихід з боку завіс екрану(з боку батареї). Особисто мені здається, що завіси екрану заважають повітрю вільно виходити, створюючи додаткову перешкоду для нього.

Екран і колонки.
17″ LG Philips гарно передає кольори. Кути обзору достатньо великі, нічого нового я не помітив. В принципі розширення 1440 x 900 задовольнить базові геймерські (gamer) забаганки.

Екран великий, але його чесно кажучи не достатньо. Робота, яку я роблю на комп’ютері включає в себе і проектування, тому я вирішив купити 17″, вважаючи, що цього буде достатньо. Скажу вам чесно, що цей екран достатнім не був, для дизайнерських чи проектувальних робіт краще скористатись додатковим виходом на VGA або на HDMI і під’єднувати його до більшого монітора.
Екран не прогинається, коли натиснути трошки ззаду (наприклад якщо хочеш розкрити більше ноутбук).
Звук з колонок просто вражаючий. За рівнем гучності і якості я ще не зустрічав нічого подібного у ноутбуках. П’ять зірочок!

Клавіатура і тачпад.
Тачпад зручний і достатньо великий. Дві клавіші і вертикальна прокрутка. Ну правда не такий, як у MacBook, проте серед інших лептопів нормальний. Дратують дві речі: нема горизонтальної смуги прокрутки і що при натисканні кнопки, що його вмикає/вимикає (якраз над ним) панель корпусу дивно прогинається. Також коло тої кнопки є маленька лампочка, що світиться білим, коли тачпад ввімкнено і дратівливим червоним, коли вимкнено. Така маленька червона лампочка… Дратує, як скалка в нозі. Клавіатура зручна і дуже приємна на доторк. Кількість ґудзиків (кнопок) на ній стандартна, додатково окремо номерова клавіатура. Ґудзики (кнопки) натискаються м’яко і плавно. Нема ефекту прилипання, як наприклад в деяких Деллівських клавіатурах. Я ще не мав більш приємнішої клавіатури на доторк. Друкувати одне задоволення.
Опис ґудзиків, що натискаємо за допомогою ґудзика Fn:
Зліва направо найвищий ряд в клавіатурі: Довідка (Fn+F1), друк (Fn+F2), типовий інтернет оглядач (browser) (Fn+F3), перемикання між основним і додатковим екраном (Fn+F4), режим сну (Fn+F5), блокування комп’ютера (Fn+F6), зменшити яскравість підсвітки (Fn+F7), збільшити яскравість підсвітки (Fn+F8), далі функції мультимедійного програвача: програш/пауза (Fn+F9), стоп (Fn+F10), на один(-ну) розділ/пісню назад (Fn+F11), на один(-ну) розділ/пісню вперед (Fn+F12).
Опис клавіш на мультимедійній панелі:
Зліва направо: Ґудзик ввімкнення/вимкнення, HP Quickplay, вимкнення/ввімкнення звуку, регулятор гучності, функції мультимедійного програвача: на один(-ну) розділ/пісню назад, програш/пауза, на один(-ну) розділ/пісню вперед, стоп, ввімкнення/вимкнення Wi-Fi.

Порти і особливості розширення можливостей лептопу.
Спереду зліва на право: індикатори стану ноутбука та один аудіовхід і два аудіовиходи.

З правого боку порти з ліва направо: 2 USB порти, DVD-RW привід, вхід RJ-11 для 56k модему, отвір для шнура живлення.

З лівого боку порти з ліва направо: отвір замка Kensington lock, VGA-вихід, порт розширення для HP Docking station , RJ-45 Ethernet port, HDMI-вихід, USB/e-sata вихід, USB-вихід, 1394 порт для під єднання пристрою з інтерфейсом IEEE 1394 або 1394a (т.зв. Firewire, для камери наприклад), ExpressCard отвір для ExpressCard/54) i зчитувач карток пам’яті (cardrearer).

Ззаду не маємо жодних портів, лише щілини для відведення теплого повітря коло правого краю завіси екрану.
Чесно кажучи для мене таке розташування USB-портів не є зручним: я звик вмикати мишку з правого боку у куті, ближче до завіс екрану; щоб шнур живлення та мережевий кабель вмикались ззаду. У цьому лептопі все вмикається збоку і мене це дратує. Мені постійно заважає те, що ввімкнено в USB-порт, коли я користуюсь оптичною мишою.

Тепло і шуми.
Ця модель з 35 Ваттним процесором. На жаль система охолодження не продумана для цього. При поставленому на стіл лептопі відстань між низом лептопа і столом занадто мала, щоб затягувати повітря. В результаті вентилятор охолодження мусить переходити на дуже високі оберти, щоб подати більшу кількість повітря для охолодження процесора. Якщо б лише збільшити висоту ґумових ніжок ноутбука – проблему було б вирішено, що я і зробив.

На малюнку:
1) заводська ґумова ніжка
2) моя ґумова ніжка

Сумісність з Windows XP.
Я користуюсь сканером, а до нього немає драйверів для Windows Vista. Тому я поставив додатково Windows XP. В принципі всі драйвери є окрім, зчитувача відбитків пальців (fingerprint reader) та … звуку. Звичайно, що стягував я їх не на офіційному сайті HP, а на сайті виробників відповідних пристроїв.

Результати тестів.
Ми тестували лептоп в даній конфігурації за допомогою програми Everest версії 4.60.
Ось, що показали тести:
Читання з пам’яті (Memory Read) 6103 MB/s
Запис в пам’ять (Memory Write) 5516 MB/s
Копіювання пам’яті (Memory Copy) 5085 MB/s
Час очікування пам’яті(Memory Latency) 80.4 наносекунд
CPU Queen 10610 очок.
CPU PhotoWorxx 11449 очок.
CPU ZLib 32228 KB/s
CPU AES 9368 очок.
FPU Julia 4637 очок.
FPU Mandel 2392 очок.
FPU SinJulia 1244 очок.

Висновки і оцінки.
Загалом HP dv-7 непоганий лептоп, якщо ви шукаєте ноутбук для ігор з великим екраном, чи для перегляду фільмів в високій якості. Тим паче, що для цього спеціально для цього є пульт дистанційного керування, що додається до ноутбука і ховається в ExpressCard щілину.

Він гарно підійде Вам, якщо ви любите вирізнятись яскравими та вишуканими речима. Рівень “гламурності” у нього високий.
Якщо ви бажаєте його постійно носити з собою, то задумайтесь. Мені було нелегко знайти сумку/рюкзак для нього. В моїй сумці він разом з адаптером важив 5 кг, від чого мої руки “відвалювались” під кінець дня. Скоріш для все він більше підходитиме для того, хто пересувається на авто, або з для роботі в офісі.
Для порівняння габаритів я сфотографував його коло 14” Acer Aspire 5570z.

 

Переваги:
– великий екран;
– прекрасний звук;
– потужний процесор;
– потужна відеокарта;
– яскравий зовнішній вигляд;

Недоліки:
– непродумана система охолодження;
– забагато яскравих лампочок;
– незручне розташування USB-портів та інших портів;

8 коментарів

Andrew написав:

Цікавий огляд, дізнався багато нового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *