Як завжди влітку ми бачимо нове покоління iPhone-ів, проте цього року оновлення приблизно співпало по часу з виходом iPhone 3G (9 червня 2008). Інформацію про новий iPhone компанія поширила 7 червня.
З минулого року і існувало чимало легенд стосовно нового iPhone. Було багато версій, що зміниться тип корпусу пристрою. На щастя iPhone залишився у тому ж корпусі: моноблок.
У новому iPhone докорінно змінився дизайн. Тепер яТелефон має однакову товщину по довжині і заокруглені кути.
Корпус виготовлено з алюмінієвого сплаву (а ля MacBook Pro) та алюмосилікатного шкла з міцність у 30 разів більшою, ніж у пластика. Корпус складається з алюмінієвої рамки, яку двох боків прикривають два великі шкельця: екран і задня частина. Це шкло є доволі стійким до подряпин, хоча за бажанням користувача можна буде носити iPhone 4 у спеціальному мішечку.
Товщина пристрою вражає: по всій довжині товщина всього 9,3 мм.
Незмінним залишився лише великий екран розміром у 3,5″, який тепер є найбільш чітким екраном у мобільних телефонах-смартфонах на сьогоднішній день.
Новий дисплей під назвою Retina має роздільчу здатність 960 x 640 пікселів (що в 4 рази більше ніж у iPhone 3GS). Цей екран настільки чіткий, що з звичайної відстані на ньому не видно пікселів. Також на ньому можна ще краще переглядати відео у високій чіткості і переглядати улюблені фотографії чи просто читати Інтернет-газету.
Змінилась і камера: у новому iPhone камера вже 5 Мегапіксельна і навіть із спалахом. А з боку екрану з’явилась ще одна. Хочеться сказати «відео телефонія у iPhone тепер реальність!» проте чомусь на офіційному сайті пишуть, що послуга відеозв’язку працюватиме лише за умови Wi-Fi з’єднання. Мабуть повноцінно відеозв’язок з’явиться у iPhone 5.
Цікавим є те, що задня 5-ти Мегапіксельна камера може знімати відео у форматі 720p.
Також у новому iPhone новий процесор Apple A4: він дозволяє ефективно працювати і продовжувати тривалість користування від батареї.
У iPhone 4 можна редагувати відео високої чіткості за допомогою програми iMovie для iPhone, яку можна придбати всього за 5 $ у магазині програм Apple Store. Тривалість роботи в режимі розмови збільшилась на 40 %: до 7 годин у 3G мережах. (у попередньому iPhone – 5 годин).
Також тепер у iPhone 3-х осний гіроскоп. Це означає, що пристій реагує у 6-ти напрямках: вгору, вниз, вправо, вліво, вперед, назад. Це відкриває нову сторінку у іграшках та програмах для iPhone.
Звісно, що у новому iPhone і нова операційна система: iOS 4, що є покращенням і так непоганої iOS 3. Кажуть, що у ній більше 100 доповнень. Перше, що я запам’ятав – багатозадачність (нарешті!) і можливість групувати пункти меню домашнього екрану у окремі папки.
Під кінець наголо огляду скажемо, що iPhone 4 буде доступний в США, Британії, Франції, Німеччині та Японії вже 24 червня. В США він продаватиметься із звичним 2-річним контрактом за ціною 199$ (модель з 16 Гб пам’яттю) або ж 300 $ (за модель з 32 Гб пам’яттю).
Технічна специфікація iPhone 4:
Розміри і вага:
Висота: 115,2 мм;
Ширина: 58,6 мм;
Глибина: 9,3 мм;
Вага: 137 г
Підтримка мереж:
UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 МГц)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 МГц)
Wi-Fi 802.11b/g/n (802.11n лише 2,4 ГГц)
Bluetooth 2.1 + EDR
Виявлення місця розташування:
Assisted GPS (т.зв. допоміжний GPS: отримує дані від координат базових станцій мобільного зв’язку)
Цифровий компас
Wi-Fi
Живлення і батарея
Вбудований Літіум-іонний (lithium-ion) акумулятор.
Заряджання через USB від комп’ютера чи мереженого адаптеру.
Час розмови
До 14 годин в 2G мережах.
До 7 годин в 3G мережах.
Час очікування: до 300 годин.<
Час користування Інтернетом:
до 6 годин в 3G
до 10 годин через Wi-Fi.
Програвання відео до 10 годин.
Програвання аудіо до 40 годин.
Вимоги до комп’ютерів типу Macintosh:
комп’ютер з USB 2.0 входом;
операційна система Mac OS X v10.5.8 або новіша;
програма iTunes 9.2 чи новіша версія;
обліковий запис користувача магазину iTunes Store;
доступ до Інтернету.
Вимоги до комп’ютерів з типу Windows:
комп’ютер з USB 2.0 входом;
операційна система: Windows Vista; чи Windows XP Home або Professional з Service Pack 2 або новіший;
програма iTunes 9.2 чи новіша версія.
обліковий запис користувача магазину iTunes Store;
доступ до Інтернету.
Вимоги до середовища:
Працюючий температурний діапазон: від 0° до 35° C.
Непрацюючий температурний діапазон: від -20° до 45° C.
Відносна вологість повітря: від 5% до 95% без утворення конденсату.
Максимальна операційна висота над рівнем Землі: 3000 м.
Об’єм пам’яті:
Постійної: 16 Гб або 32 Гб.
Наявні кольори:
чорний та білий
Екран:
3,5-дюймовий широкоформатний екран з можливістю доторку одночасно багатьма пальцями;
роздільна здатність: 960х640 пікселів, 326 пікселів у дюймі;
Контрастність екрану 800:1
Підтримка для виведення багатьох мов та знаків одночасно.
Спеціальне покриття екрану та задньої панелі запобігає утворенню відбитків пальців на екрані.
Відтворення аудіо:
Частота, що передається: від 20Гц до 20,000Гц.
Аудіо формати, що підтримуються: AAC (8 до 320 Кбіт/с), Захищений AAC (з iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 до 320 Кбіт/с), MP3 VBR, Audible (формати 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, та AAX+), Apple Lossless, AIFF, та WAV
Рівень максимальної гучності налаштовується користувачем.
Відтворення відео:
Відео формати, що підтримуються: H.264 до 720p, 30 кадрів/с, основного профілю рівня 3.1 з AAC-LC аудіо до 160 Кбіт/с, 48 кГц, стерео аудіо у .m4v, .mp4, та .mov форматах файлів; MPEG-4 відео, up до 2,5 Мбіт/сек, 640х480 пікселів, 30 кадрів/с, звичайного профілю з AAC-LC аудіо до 160 Кбіт/сек для каналу, 48 кГц, стерео аудіо у .m4v, .mp4, та .mov форматах файлів; Motion JPEG (M-JPEG) до 35 Mбіт/сек, 1280х720 пікселів, 30 кадрів/с, аудіо у ulaw, PCM stereo audio у .avi форматах файлів.
Підтримка розширення 1024х768 пікселів із адаптером Dock Connector to VGA; 576p та 480p із кабелем Apple Component AV Cable; 576i та 480i із кабелем Apple Composite AV Cable (все продається окремо)
Підтримка мови для Англійської (США), Англійської (Великобританія), Французької (Франція), Німецької, Традиційної Китайської, Спрощеної Китайської, Голландської , Італійської, Іспанської, Португальської (Бразилія), Португальської (Португалія), Датської, Шведської, Фінської, Норвезької, Корейської, Японської, Російської, Польської, Турецької, Української, Арабської, Тайської, Чеської, Грецької, Гебрейської, Індонезійської, Малазійської, Румунської, Словацької та Хорватської, Каталонської, В’єтнамської мов.
Підтримка клавіатури для Англійської (США), Англійської (Великобританія), Французької (Франція), Французької (Канада), Французької (Швейцарія), Німецької, Традиційної Китайської (Рукописної, Піньїн, Жуньїн, Каньджіє, Вубіуйя), Спрощеної Китайської (Рукописної, Піньїн, Вубіуйя), Голландської , Італійської, Іспанської, Португальської (Бразилія), Португальської (Португалія), Датської, Шведської, Фінської, Норвезької, Корейської, Японської (Ромайджі), Японської (Кана), Російської, Польської, Турецької, Української, Естонської, Угорської, Ісландської, Литовської, Латвійської, Фламандської, Арабської, Тайської, Чеської, Грецької, Гебрейської, Індонезійської, Малазійської, Румунської, Словацької, Хорватської, Болгарської, Сербської (Кирилиця, Латинка), Каталонської та В’єтнамської мов.
Підтримка клавіатури та словників для (допомагає у швидкісному написанні тексту та автозаміні): Англійської (США), Англійської (Великобританія), Французької, Німецької, Традиційної Китайської, Спрощеної Китайської, Голландської , Італійської, Іспанської, Португальської (Бразилія), Португальської (Португалія), Датської, Шведської, Фінської, Норвезької, Корейської, Японської (Ромайджі), Японської (Кана), Російської, Польської, Турецької, Української, Угорської, Литовської, Фламандської, Арабської, Тайської, Чеської, Грецької, Гебрейської, Індонезійської, Малазійської, Румунської, Словацької, Хорватської, Каталонської та В’єтнамської мов.
Підтримка прикріплень до електронної пошти:
Документи, які можна переглянути: .jpg, .tiff, .gif (зображення); .doc and .docx (Microsoft Word); .htm and .html (Інтернет сторінки); .key (Keynote); .numbers (Numbers); .pages (Pages); .pdf (Preview and Adobe Acrobat); .ppt and .pptx (Microsoft PowerPoint); .txt (текст); .rtf (rich text format); .vcf (інформація про контакти); .xls and .xlsx (Microsoft Excel)
Камера, фото і відео:
Фотокамера 5 Мегапікселів.
Авто фокус.
Ручне фокусування на об’єкті, який ви вказуєте на екрані.
Запис відео, чіткості HD (720p) до 30 кадрів/с із звуком.
Фото і Відео з можливістю геотегування.
Під світка відео і спалах у фотографіях.
Зовнішні ґудзики (кнопки) і маніпулятори
Сон/Підйом (Ввімкнення/вимкнення)
Двонити/Беззучний режим
Гучність вверх/вниз
Додому
Приєднувачі та входи/виходи:
30-контактний приєднувач до станції приєднання
3,5-мм вхід для стерео слухавок (навушників);
вбудовані динаміки;
мікрофон;
Давачі (Датчики)
Трьохосний гіроскоп;
давач (датчик) руху (accelerometer sensor);
давач (датчик) близькості (proximity sensor);
давач (датчик) рівня освітленості (ambient light sensor).
Слухавки (навушники):
Стерео слухавки (навушники) з дистанційним пультом та вбудованим мікрофоном.
Регулятор гучності.
Відтворювальна частота: від 20 Гц до 20,000 Гц.
Повний опір: 32 Ом.
Що входить до коробки:
сам апарат;
стерео гарнітура з мікрофоном та пультом;
приєднувач станції приєднання до USB-кабелю;
кабель живлення USB;
документація;
iPhone 4 і вплив на довкілля:
iPhone 4 втілює в собі всі надбання компанії Apple стосовно охорони довкілля. Щоб зменшити вплив на довкілля у дизайні цього апарату було застосовано такі ключові рішення:
– гарнітура без застосування ПВХ (полівініл-хлоридний пластик, що вважається токсичним);
– слухавки без застосування ПВХ;
– USB кабель виконаний без застосування ПВХ;
– мережеві карти друковані без використання Брому;
– дисплей не містить ртуті;
– більшість з упакування є зроблене з повторно перероблених матеріалів та біоматеріалів;
– мережевий адаптер живлення перевищує найсуворіші світові стандарти по енергоефективності;
Цікаво як тепер вставлятиметься картка, адже ззовні вже не має жолобу для сім картки.
Отже підводячи підсумки, що ж все-таки революційного в оновлені цього славнозвісного пристрою?
Камери і відео зв’язок вже були, а от 7-мигодинна тривалість розмови у 3G, суперчіткий (як для мобільного телефону) екран, найтонкіший корпус смартфону у світі справді є революційними.
Загалом бачимо, що компанія Apple майже повністю прислухалась до порад критиків (спершу наче і нечула, а потім несподівано зробила прорив), то ж тепер чекаємо ажіотажу на новий iPhone більшого ніж на iPad .
Для інтриги скажу, що Nokia не забарилась і вже анонсувала нову модель N-серії – N8 , що теж зніматиме відео у високій чіткості, матиме такий же за розміром екран, багатодотовковий інтерфейс та 12-тимегапіксельну камеру. Про цей пристрій читайте у наших наступних статтях.
[…] Apple iPhone оновлюється щороку влітку […]
[…] Apple вперше продавав Retina екран у iPhone 4 […]