iPhone 3G S: iPhone здає позиції?

Цей пристрій, комунікатор, смартфон вперше анонсовано компанією Apple 9 січня 2007 року. iPhone 3GS – вже третя генерація гарненького комунікатора від Apple. Трохи раніше ми писали про першу генерацію – iPhone, та другу – iPhone 3G.

Цей телефон вже давно є мрією багатьох фанів компанії Apple, оскільки він вирізняється особливим дизайном та функціональними можливостями.
Цей телефон зовсім не змінився ззовні. Суттєвих змін зазнали його апаратне та програмне забезпечення.

Тепер ми розкажемо Вам про основні покращення у iPhone 3GS.

– у iPhone 3GS тепер вистарчає батареї на ще довше: для розмов в 2G мережах на 2 години більше, незмінно (до 5 годин) для розмов в 3G мережах;
– також у iPhone 3GS ви можете дивитись на 3 години довше відео, на 6 годин довше аудіо, та на 3 години довше користуватись Інтернетом через Wi-Fi.
– у iPhone 3GS з’явились слухавки з пультом! Нам відомо, що слухавки з пультом спеціально для iPhone 3G випускали такі компанії як Beyerdynamic, Shure, Westone, V-Moda, Maximo та інші. Проте це вперше ми бачимо слухавки для iPhone від Apple з регулятором гучності;

– керування голосом. Ви можете набрати номер озвучивши його, чи назвавши ім’я адресата; і навіть більше: ви можете керувати iPod-ом за допомогою голосу (вперед, назад, програвання, задати пісню яку ви хочете почути).

У всіх випадках iPhone 3G S перше озвучить дію яку він виконуватиме, а далі зробить її.
Цікаво чи ця функція доступна і для української мови?
Також цікаво чи можна поміняти цей дратуючий голос, що озвучує дії, що ви вказали? Мабуть поки що ні.
– високоякісна 3.0 Мегапіксельна камера з автофокусом, автоматичним балансом білого кольору, контрастом та можливістю макрозйомки (до 10 см).

У цій камері дуже цікавий спосіб ручного фокусування: для фокусування вам необхідно натиснути на об’єкт на екрані на який ви бажаєте сфокусувати камеру. Геніально просто –це в стилі Apple.
Також з’явилась можливість знімати VGA відео з 30 кадрів/сек. Відео, що ви зняли на iPhone 3GS можна тут же і відредагувати (вирізати з нього непотрібні частини).

Після цього за декілька натискань ви легко можете поділитись своїми фото та відео, надіславши їх електронною поштою, чи у YouTube, MobileMe або будь-який інший сервіс;
– з’явився цифровий компас, що показує на мапі не лише ваше місце розташування, а також і ваш напрям руху

Тепер за допомогою iPhone 3GS ще легше зорієнтуватись у незнайомому місці.
– нарешті в iPhone 3GS з’явилась можливість вирізати/вставити скопіювати текст і навіть малюнок.

– У Р А ! ! ! тепер з’явилась можливість ММS: можливо в наступному поколінні буде камера з спалахом ?!

– з’явився класний вбудований диктофон.

крім того що, ви можете записати ваші нотатки, ви можете їх обрізати, чи вирізати з них необхідні частини;
– покращена система пошуку в самому телефоні: шукає у e-mail, нотатках, iPod-і, контактах, тощо.

Також з’явилась цікава можливість знайти загублений телефон за допомогою сервісу MobileMe. Якщо у Вас загубився телефон перше, що вам слід зробити це зайти на сайт me.com. Для цього треба мати обліковий запис у цьому сервісі. Перше, що зробить ваш телефон це покаже повідомлення на своєму екрані (малюнок поруч), на якому просять повернути телефон і зв’язатись з власником через пошту у MobileMe. У цьому сайті ви побачите де саме знаходиться ваш телефон, також з цього сервісу ви зможете заблокувати ваш телефон (навіть новим кодом), ввімкнути звуковий сигнал, щоб його було легше знайти та дистанційно стерти всю інформацію на вашому телефоні, щоб нею не зміг скористатись хтось чужий.
– Nike+iPod: тепер ви можете парувати свій телефон з спеціальним пристроєм, який ви кладете у свій кросівок і він допомагає вам коригувати Ваше тренування. Функція коригування вашого тренування дозволяє вам немовби мати свого віртуального тренера (чоловічий і жіночий голос), що підтримує ваше тренування та коригує його якимсь відповідним чином. Також ви можете відміряти пройдену дистанцію у милях/кілометрах, швидкість, спалені калорії, час який ви тренуєтесь.

– швидкість приєднання через 3G мережі збільшилась до 7.2 Мб/с у HSDPA мережах;

– також у пошті тепер є можливість писати в горизонтальному режимі;

– iPhone 3GS офіційно підтримує українську мову та має меню українською мовою. Невже компанія Apple готуються продавати його в Україні офіційно, чи їх просто вразила велика кількість користувачів iPhone, не залежно від того, що він не продається офіційно в Україні;
– покращилась якість графіки: iPhone 3GS підтримує стандарт OpenGL ES 2.0 для високоякісної 3D графіки, що зробить мобільні ігри ще приємнішими;

– нарешті з’явилась можливість використовувати телефон, як 3G модем для комп’ютеру, ця функція називається Internet tethering. Ділитись доступом до Інтернету iPhone 3GS може через під’єднання USB та Bluetooth.

– проте у iPhone 3GS досі не можна просто «перекинути» зображення, музику на інший пристрій використовуючи Bluetooth з’єднання. Мабуть через можливе порушення авторських прав iPhone офіційно не підтримує OBEX протокол. Якщо ви знаєте, що це не так пишіть свої думки в коментарях.

– у iPhone 3GS багато було зроблено для користувачів з особливими потребами: можливість озвучувати те, що з’являється в Вас на екрані (для сліпих користувачів),

універсальне зближення (для користувачів, що погано бачать), функція біле-на-чорному (для користувачів, яким треба високо контрастний вигляд меню), моно режим (для користувачів, які мають втрату слуху одного вуха).

– станом на 4 листопада 2009 року Apple повідомила нам, що тепер в iTunes Store в наявності більш як 100000 програм (серед яких є чимало безкоштовних). Також хочемо поділитись з вами, що з iTunes Store вже було стягнено 1 мільярд програм і це число зростає. Apple – лідер серед продажів програм для мобільного телефону.

Загалом в новій версії iPhone OS 3.0 (за офіційними даними компанії Apple) більше 100 покращень та оновлень в порівнянні з 2.0;
.
Проте є чимало користувачів iPhone 3G, що оновили свою операційну систему до 3.0 та 3.1 і їхній телефон почав суттєво повільніше працювати.
З приходом iPhone 3GS Apple перестав випускати 16 Гб iPhone 3G. Тому тепер в білому кольорі ми можемо купити лише iPhone 3GS: 16 Гб і 32 Гб відповідно.

Тут можна стягнути офіційний відеоогляд iPhone 3GS, де розказують більш детальніше, проте говорять лише про його переваги :).
– знизилась ціна в США: iPhone 3GS (16 Гб) – 199 $ та iPhone 3GS (32 Гб) 299 $. Я думаю, що якби в Україні iPhone 3GS продавався за такою ж ціною, компанія Apple би в Україні мала теж багато покупців.

Ось технічна специфікація iPhone 3GS:

Розміри і вага:
Висота: 115.5 мм;
Ширина: 62.1 мм;
Глибина: 12,3 мм;
Вага: 135 г.

Підтримка мереж:
UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 МГц)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 МГц)
Wi-Fi (802.11b/g)
Bluetooth 2.1 + EDR

Виявлення місця розташування:
Assisted GPS (т.зв. допоміжний GPS: отримує дані від координат базових станцій мобільного зв’язку)
Цифровий компас
Wi-Fi

Живлення і батарея
Вбудований Літіум-іонний (lithium-ion) акумулятор.
Заряджання через USB від комп’ютера чи мереженого адаптеру.

Час розмови
До 12 годин в 2G мережах.
До 5 годин в 3G мережах.
Час очікування: до 300 годин.

Час користування Інтернетом:
до 5 годин в 3G
до 9 годин через Wi-Fi.

Програвання відео до 10 годин.
Програвання аудіо до 30 годин.

Вимоги до комп’ютерів типу Macintosh:
комп’ютер з USB 2.0 входом;
операційна система Mac OS X v10.4.11 або новіша;
програма iTunes 8.2 чи новіша версія;
обліковий запис користувача магазину iTunes Store;
доступ до Інтернету.

Вимоги до комп’ютерів з типу Windows:
комп’ютер з USB 2.0 входом;
операційна система: Windows Vista; or Windows XP Home or Professional with Service Pack 2 або новішим;
програма iTunes 8.2 чи новіша версія.
обліковий запис користувача магазину iTunes Store;
доступ до Інтернету.

Вимоги до середовища:
Працюючий температурний діапазон: від 0° до 35° C.
Непрацюючий температурний діапазон: від -20° до 45° C.
Відносна вологість повітря: від 5% до 95% без утворення конденсату.
Максимальна операційна висота над рівнем Землі: 3000 м.

Об’єм пам’яті:
Оперативної: 256 Мб.
Постійної: 16 Гб або 32 Гб.

Наявні кольори:
чорний та білий

Екран:
3,5-дюймовий широкоформатний екран з можливістю доторку одночасно багатьма пальцями;
роздільна здатність: 480х320 пікселів, 163 пікселів у дюймі;
Підтримка для виведення багатьох мов та знаків одночасно.
Спеціальне покриття екрану запобігає утворенню відбитків пальців на екрані.

Відтворення аудіо:
Частота, що передається: від 20Гц до 20,000Гц.
Аудіо формати, що підтримуються: AAC, Protected AAC, MP3, MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, та 4), Apple Lossless, AIFF, and WAV
Рівень максимальної гучності налаштовується користувачем.

Відтворення відео:
Відео формати, що підтримуються:H.264 відео до 1,5 Мб/сек, 640 х 480 пікселів, 30 кадрів/с, нескладної версії H.264 профілю основної лінії з AAC-LC аудіо до 160 кб/с, 48 кГц, стерео аудіо у .m4v, .mp4, та .mov форматах файлів; H.264 відео до 2,5 Мб/с, 640 х 480 пікселів, 30 кадрів/с, профілю основної лінії Level 3.0 з AAC-LC аудіо до 160 кб/сек, 48 кГц, стерео аудіо в .m4v, .mp4, та .mov форматах файлів; MPEG-4 відео, до 2,5 МБ/с, 640 х 480 пікселів, 30 кадрів/с, звичайного профілю з AAC-LC аудіо до 160 кб/с, 48 кГц, стерео аудіо у .m4v, .mp4, та .mov форматах файлів.

Підтримка мови для Англійської (США), Англійської (Великобританія), Французької (Франція), Німецької, Спрощеної Китайської, Традиційної Китайської, Голландської , Італійської, Іспанської, Португальської (Бразилія), Португальської (Португалія), Датської, Шведської, Фінської, Норвезької, Корейської, Японської, Російської, Польської, Турецької, Української, Арабської, Тайської, Чеської, Грецької, Гебрейської, Індонезійської, Малазійської, Румунської, Словацької та Хорватської.

Підтримка клавіатури для Англійської (США), Англійської (Великобританія), Французької (Франція), Французької (Канада), Французької (Швейцарія), Німецької, Традиційної Китайської (Рукописної, Піньїн, Жуньїн), Спрощеної Китайської (Рукописної, Піньїн), Голландської , Італійської, Іспанської, Португальської (Бразилія), Португальської (Португалія), Датської, Шведської, Фінської, Норвезької, Корейської, Японської (QWERTY), Японської (Кана), Російської, Польської, Турецької, Української, Естонської, Угорської, Ісландської, Литовської, Латвійської, Фламандської, Арабської, Тайської, Чеської, Грецької, Гебрейської, Індонезійської, Малазійської, Румунської, Словацької та Хорватської.

Підтримка клавіатури та словників для (допомагає у швидкісному написанні тексту та автозаміні): Англійської (США), Англійської (Великобританія), Французької, Німецької, Традиційної Китайської (Рукописної, Піньїн, Жуньїн), Спрощеної Китайської (Рукописної, Піньїн), Голландської , Італійської, Іспанської, Португальської (Бразилія), Португальської (Португалія), Датської, Шведської, Фінської, Норвезької, Корейської, Японської (QWERTY), Японської (Кана), Російської, Польської, Турецької, Української, Литовської, Арабської, Тайської, Чеської, Грецької, Гебрейської, Індонезійської, Малазійської, Румунської, Словацької та Хорватської.

Підтримка прикріплень до електронної пошти:
Документи, які можна переглянути: .jpg, .tiff, .gif (зображення); .doc and .docx (Microsoft Word); .htm and .html (Інтернет сторінки); .key (Keynote); .numbers (Numbers); .pages (Pages); .pdf (Preview and Adobe Acrobat); .ppt and .pptx (Microsoft PowerPoint); .txt (текст); .rtf (rich text format); .vcf (інформація про контакти); .xls and .xlsx (Microsoft Excel)

Камера, фото і відео:
3 Мегапікселів.
Авто фокус.
Ручне фокусування на об’єкті, який ви вказуєте на екрані.
Запис відео, VGA до 30 кадрів/с із звуком.
Фото і Відео з можливістю геотегування.
Інтеграція в програми iPhone та в програми від третіх осіб.

Зовнішні ґудзики (кнопки) і маніпулятори
Сон/Підйом
Двонити/Тихо
Гучність вверх/вниз
Додому

Приєднувачі та входи/виходи:
30-контактний приєднувач до станції приєднання
3,5-мм вхід для стерео слухавок (наушників);
вбудовані динаміки;
мікрофон;
жолоб для SIM-карти

Давачі (Датчики)
давач (датчик) руху (accelerometer sensor
давач (датчик) близькості (proximity sensor)
давач (датчик) рівня освітленості (ambient light sensor).

Слухавки (навушники):
Стерео слухавки (навушники) з дистанційним пультом та вбудованим мікрофоном.
Регулятор гучності.
Відтворювальна частота: від 20 Гц до 20,000 Гц.
Повний опір: 32 Оми.

Що входить до коробки:
сам апарат;
стерео гарнітура з мікрофоном та пультом;
приєднувач станції приєднання до USB-кабелю;
кабель живлення USB;
документація;
інструмент для видобування SIM-картки;

iPhone 3GS і вплив на довкілля:

iPhone 3GS втілює в собі всі надбання компанії Apple стосовно охорони довкілля. Щоб зменшити вплив на довкілля у дизайні цього апарату було застосовано такі ключові рішення:
– гарнітура без застосування ПВХ (полівініл-хлоридний пластик, що вважається токсичним);
– слухавки без застосування ПВХ;
– USB кабель виконаний без застосування ПВХ;
– мережеві карти друковані без використання Брому;
– дисплей не містить ртуті;
– більшість з упакування є зроблене з повторно перероблених матеріалів та біоматеріалів;
– мережевий адаптер живлення перевищує найсуворіші світові стандарти по енергоефективності;

Аналіз ситуації на сьогодні:
Як на мене iPhone потроху здає позиції. Сьогодні ми бачимо що Nokia вже навчилась робити гарні смартфони з такими ж екранами, що керуються дотиком пальців, як у iPhone. Це такі моделі, як N97, N97mini, 5800 xpressmusic, 5800 Navigation Edition, 5530 xpressmusic, 5230, і нарешті флагман N-серії: N900. Це лише список від Nokia, не забуваємо, що ще є багато моделей від

LG (Chocolate Touch (VX8575), Bliss (UX700), Spyder II (LG840), Spyder (LG830), Tritan (UX840), Tritan (AX840), enV Touch (VX11000 ), Xenon (GR500), Versa (VX9600), Vu (CU920), Incite (CT810), Rhythm (UX585), UX830, Vu (CU915/CU920), Glimmer (AX830), Voyager (VX10000), Venus (VX8800), Viewty (KU990), Prada II (KF900), Prada (KE850), KM900 (Arena), KS20),Samsung (Instinct s30 (SPH-m810), Instinct (SPH-m800), Impression (SGH-a877), Eternity™ (SGH-a867), Instinct (SPH-m800), Memoir (SGH-t929), Omnia (WiTU) II (SCH-i910), Omnia (WiTU) (SGH-i900), Omnia HD (i8910), Behold (SGH-t919), Finesse (SCH-r810), Glyde (SCH-u940), Delve (SCH-r800), Galaxy (i7500)), HTC (HD2, Tattoo, Touch2, Hero, Magic, Touch Diamond2, Touch Cruise (09), Touch HD, Touch 3G, Touch Viva, Touch Diamond, P3470, Touch, P6500, P6300, P3600, P3300, Dream), BlackBerry, Sony Ericsson.

Кількість моделей постійно зростає. Єдине, що нічого не відомо про можливість керувати цими пристроями за допомогою багатьох доторків одночасно. Проте я впевнений, що у новому Symbian та Android з’явиться така можливість. Саме цими системами керуються більшість сучасних смартфонів з доторковими екранами.

Таким є наш огляд найшвидшого та найпотужнішого серед iPhone-ів на сьогодні.
В майбутньому, коли компанія Apple «добереться» і до продажу відео (а по прогнозам це станеться найближчим часом) в iPhone мабуть буде широкоформатний екран з співвідношенням 16:10, чи 16:9, також вже давно чекаємо на iPhone з можливістю відеозв’язку (оскільки жоден з iPhone-ів не оснащений камерою спереду), мабуть ще потужнішою камерою та можливо навіть з спалахом. Про покращення меню судити не можу, оскільки воно, як на мене, на межі досконалості.

6 коментарів

[…] На жаль камера не змінилась; вона далі залишилась 2.0 Мегапіксельною, з фіксованим фокусом, без зближення, без можливості запису відео. По-секрету скажу Вам, що ця функція з’явилась в iPhone 3G S . […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *