Чому ноутбук клацає та щолкає

Ноутбук – це дуже зручний персональний комп’ютер. Насамперед ноутбук зручний тим, що він працює автономно без додаткових джерел енергії. Також лептоп зручний тим, що має всі пристрої: клавіатура, мишка, камера, Wi-Fi, Bluetooth, тощо вбудовані і немає зайвих дротів.

Однією з інших переваг ноутбука є рівень шуму при роботі. Якщо настільний ПК при роботі шумить так, що заважає працювати (особливо влітку) і приходиться вмикати музику для того, щоб “перебити” цей гул, то ноутбуки відрізняються і тим, що працюють значно тихіше за великі ПК.

Саме через дві вищеописані причини більшість людей купують ноутбуки: мобільність і “тихість” роботи.

Проте буває, що ноутбук “барахлить” і починає працювати не так, як би нам хотілось.

Чому ноутбук клацає?

Перша причина яка може бути приводом до цього: жорсткий диск (HDD). Уважно прислухайтесь – придивіться, звідки саме доходить клацаючий звук. Якщо десь під зоною спочинку кистей (більшість ноутбуків розташовують жорсткі диски саме там), то це може бути жорсткий диск.

Якщо ваш жорсткий диск:
– має більше 3-4 роки;
– вироблений компанією Seagate (деякі жорсткі диски цієї компанії відомі тим, що під час роботи видають клацаючі звуки)

Якщо ви зробили діагностику і дійшли висновку що це не HDD (бо може в вас SSD), тоді що може клацати?

Наступний у списку клацання вентилятор охолодження.

Іноді буває, що вентилятору бракує масла, або й зламалась частинка вентилятора і він клацає при обертанні, адже не відцентрований. Для усунення такої неполадки слід мати технічні навички розкручування лептопів. Можна спробувати розкрутити ноутбук і дослідити вентилятор, змазати його підшипник. Якщо ви не спеціаліст у цьому, то краще просто віддати його в сервіс.

Також причиною клацання може бути … CD/DVD-ROM. Можливо ви забули диск в DVD-ROM-і і комп’ютер при завантаженні, або звертання до “Мій комп’ютер” постійно його розкручує і зчитує. Погано записаний або дуже подряпаний оптичний диск буде змішувати DVD-ROM видавати клацаючі звуки при зчитуванні. Також такі звуки можуть виникати, якщо з нормально записаного оптичного диску зчитувати одночасно декілька файлів з різних місць: лазер один і DVD-ROM щоб виконати таку задачу буде перестрибувати з місця на місце, клацаючи при цьому.

Насамкінець клацати у ноутбуці можуть деталі, які “відвалюються” від нього. Такими деталями часто є завіси екрану від надмірної кількості замикань-відмикань, шурупи відкручуються і при відкриванні або друкуванні ноутбук клацає.

Висновки
Як бачимо, причин клацати у ноутбука чимало. Це може бути HDD, вентилятор охолодження, оптичний привід, завіси екрану. Якщо ви прочитали цю статтю і не знайшли для себе вирішення проблеми – негайно пишіть нам у коментарях! 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *