ASUS Eee T91
ASUS відомий своїми лептопами з кращими технічними характеристиками, в порівнянні з конкурентами за таку ж (або й меншу) ціну.
Саме таким є ASUS Eee T91. Це перший у світі планшетний нетбук. Вперше він був анонсований на виставці CES 2009.
Він наявний у двох кольорах: білому і чорному. Також має бути доступною модель з ТВ-тюнером, проте я її ніде не зміг знайти.
У ньому стоїть операційна система Windows XP Home.
Також у ньому застосована цікава програма швидкого доступу Eee Docking, що схожа за будовою на Apple OS X dock та має декілька корисних та швидко доступних програм. Серед них є і Touch Gate – альтернативне до Windows XP середовище робочого столу, де зважаючи на маленький екран всі піктограми достатнього розміру для натискання пальцем.
Екран стійкий до подряпин розміром 8,9″, роздільна здатність 1024×600, співвідношення сторін 16:9, з LED-підсвічуванням. На екрані є можливість вводу стилусом та пальцями. Проте, оскільки екран такий малий то по ньому буде тяжко попадати пальцями в дрібні значки.
Нетбук використовує процесор Intel Atom Z520 (1333 МГц, 512 Кб L2 кешу, 533 MT/s, 2 Вати). Нетбук є на новій платформі Intel Atom N450. Це означає, що він має контроллер оперативної пам’яті спарений з процесором, тобто тепер час роботи від батареї мав би бути більший, ніж звичайно.
Для оперативної пам’яті є один паз. Тип пам’яті: DDR2. В базовій комплектації 1 Гб. Мабуть він побачить і планку, об’ємом 2 Гб.
Графічна карта: вбудована Intel GMA 950. Зрештою за таку ціну тут і не може бути нічого кращого. Мабуть в новішій моделі з’явиться картка з NVIDIA ION 2
Для зв’язку та спілкування тут є вже звичні Wi-Fi (802.11b/g/n) та LAN картки. Також він має Bluetooth 2.1, 3G модем та веб-камеру 0,3 МП.
Дещо дивний тут вид постійної пам’яті : для цього використовується 16 Гб SSD жорсткий диск, 16 Гб SD-картка та 20 Гб пам’яті у Інтернет-сервісі Eee Storage. Цікаво, чи він бачить картки SD об’ємом 64 Гб. Також цікаво чи можна замінити 16-ти Гігабайтний SSD – диск на диск більшого об’єму чи на звичайний HDD – диск.
Недоліком мабуть є всього 2 x USB 2.0 виходи.
Серед інших входів/виходів є VGA-вихід, один LAN RJ-45, 1 аудіо вихід та 1 аудіовхід. Також крім вище згаданого є ще один картрідер. Тобто теоретично якщо поставити дві картки по 64 Гб, тут можна отримати 128 Гб лише на картках пам’яті.
Оптичного приводу у ньому немає.
Батарея літій-полімерна. Тривалість користування від батареї: до 5 годин.
В принципі це мабуть найбільша проблема цього лептопу, оскільки мене особисто дивує, що з енергоефективною платформою Intel Atom N450, SSD – жорстким диском, тривалість його користування від батареї всього-на-всього 5 годин.
Ціна в США починається з 450$. Ціна в Україні 789$ .
Вага 0,96 кг.
Про цей нетбук говорять небагато, проте він є першим в світі планшетним нетбуком. Фактично є найоптимальнішим вибором серед планшетних ноутбуків, у співвідношенні ціна/зручність/продуктивність. Справді цікаво, чому про нього так небагато говорять.
[…] модель OLPC це XO-1. Цей ноутбук виконано у формі планшетного нетбука (екран розміром 7,5″, що обертається на 180 градусів), […]
[…] конкурентів ASUS Eee PC T91 та його наступника ASUS Eee PC T101MT […]