7 способів як зберегти батарею ноутбука і продовжити їй життя

Кожен користувач ноутбука рано чи пізно задумується над тим, як збільшити час автономної роботи свого комп’ютера.

Для цього ми пропонуємо вам 7 простих способів як зберегти батарею вашого ноутбука. Ці поради, які може використовувати кожен дозволять продовжити життя батареї вашого ноутбука, ультрабука чи планшета на довгі роки вперед.

Тому пояснюємо:

1. Термін служби однієї батареї NiMH / Li-ION – від 400 до 600 циклів повного заряду / розряду. Все це за умови, якщо її правильно експлуатувати. Ця цифра відповідає, приблизно, 1-2 рокам служби при інтенсивному користуванні, після чого батарею доведеться змінити.

2. Нову батарею перед початком роботи необхідно тренувати, провівши 5-6 циклів повної розрядки / зарядки. Якщо цього не зробити, батарея буде давати потрібну потужність протягом меншого часу, ніж вона змогла б.

3. Якщо з яких-небудь причин батарея стала швидко “сідати”, повторіть процес тренування з “витягуванням”. Якщо це не допомогло – зменшіть витрату енергії, включивши режим підвищеного енергозбереження. Якщо й це не допомогло, Вам слід замінити акумулятор новим.

4. На час тренування акумулятора вимкніть режим економної витрати батареї (якщо він був включений) і включіть максимальну витрату енергії. Завдання тренування – якнайшвидше розрядити, а потім також швидко зарядити батарею. Спочатку вона буде дуже швидко заряджатися і також швидко розряджатися, потім повільніше і повільніше.

5. Більшість батарей розраховані мінімум на 2 години роботи ноутбука. Цей результат може бути досягнутий після тренування. Більшість ноутбуків мають два режими зарядки батареї: швидкий – коли ноутбук підключений до електромережі, але він сам при цьому вимкнений (2-3 години), і повільний (5-8 годин), тобто, коли акумулятор заряджається під час роботи.

6. Для швидкої розрядки батареї увімкніть лептоп, але при цьому кабель живлення 220 Вольт має бути витягнено з лептопу. Тобто ноутбук має бути відключений від електромережі. Потім запустіть якусь активну програму типу scandisk для безперервної роботи. Слідкуйте за тим, щоб не гас екран, увімкніть максимальну витрату енергії.

7. Останнє і найголовніше: не розряджайте батарею менше ніж на 20% її ємності. Розряджену батарею одразу ж зарядіть.

Дотримуючись цих простих 7 правил можна збільшити тривалість автономної роботи ноутбука, а також термін служби батареї.

Залишити відповідь