В армії ЗСУ з’явиться військовий комп’ютер – планшет?

МПК КаратДержавне підприємство “Оризон-Навігація”, яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром» приступило до лабораторних випробувань малогабаритного персонального комп’ютера (МПК) “Карат”. Тести проходять у лабораторіях підприємства “Оризон-Навігація” (м. Сміла, Черкаська область).

Випробування даного пристрою є ще одним етапом розробки захищеного українського ком’ютера-планшета для армії. З моменту введенням в армію, даний пристрій українського виробництва буде використовуватись, як автоматизована система управління тактичної ланки керування сухопутних військ України.

Даний пристрій призначений для підвищення інформаційного взаємозв’язку всередині підрозділу та координації дій бійців з  командирами.
Комп’ютер-комплекс «Карат» включає в себе персональний комп’ютер для командира артилерійського підрозділу – універсальний балістичний калькулятор (УБК), що дозволяє автоматизувати розрахунки, що виконуються під час підготовки і управління вогнем артилерійської (мінометної, реактивної артилерійської) батареї/взводу, та допоможе у вирішенні інших навігаційних задач.

Пристрій обладнано мережевою карткою, що дозволить легко взаємодія ти і обмінюватись інформацією з іншими пристроями.

Пристрій оснащено системами GPS/ГЛОНАСС, що дозволяє визначити місцезнаходження користувача, точний час, швидкість і напрямок руху, а також має в собі спеціальні засоби радіозв’язку. Загалом МПК «Карат» може вирішувати чимало комунікаційних, інформаційних і розрахунково-тактичних задач, які необхідні в полі бою.
Після закінчення лабораторних випробувань пристрій чекають справжні польові випробування, де його протестують в справжніх бойових умовах.

Наразі терміни поставки цієї техніки до війська невідомі. Також немає інформації до яких підрозділів Збройних Сил України (ЗСУ), Нацгвардії чи інших формувань, що приймають участь в АТО та воєнних діях, призначений цей військовиий планшет. Тож чекаємо з нетерпінням оновленої інформації від Міністерства оборони та концерну «Укроборонпром».

Стаття 'В армії ЗСУ з’явиться військовий комп’ютер – планшет?' опублікована 18.03.2015, 19:51 в 'Захищена і військова техніка , '. 2 коментарі

2 thoughts on “В армії ЗСУ з’явиться військовий комп’ютер – планшет?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 3 =