Що робити, якщо перегрівається ноутбук?

 Dell Latitude E6400 у холодильникуВідомо, що перегрівання ноутбука може спричинити його поламку, а то й повну відмову.

Ще раніше, в часи лептопів з процесорами Pentium 1,2,3,4 ходили чутки, як в когось мало не загорілась хата, погоріли меблі від займання ноутбуку. Все це було через те, що процесори у тодішніх лептопах були аналогічні звичайним, а система охолодження теж не ідеальна.

Вже починаючи з Pentium М (Pentium Mobile) в Intel-івських ноутбуках процесори були менш енергоспоживаючими (а відтак і менше грілись), ніж десктопівські; також у BIOS з’явилась функція аварійного вимкнення лептопу при перегріві процесора.

Отож сьогодні ми розказуємо про те, як краще доглядати за лептопом, щоб він не перегрівався, особливо влітку.

Якщо вентилятор постійно працює …

Якщо у вашому лептопі постійно працює вентилятор, це як правило створює дратівливий фоновий шум.

Вентилятор лептопу як правило налаштовується в BIOS, де є можливість виставити щоб він крутився постійно, чи на вимогу. Деякі види BIOS називають режим з вентилятором, що час-від-часу вмикається Silent mode.

Проте в більшості сучасних лептопів BIOS дуже “обрізаний”, тому ви можете і не знайти там таких налаштувань.

Якщо у вас все добре з налаштуваннями, проте ноутбук перегрівається і вентилятор постійно працює, значить треба почистити вентилятор, що охолоджує процесор.

Зазвичай цей вентилятор охолоджує одночасно радіатор основного процесора та графічного процесора; у більшості ноутбуків він захоплює холодне повітря з-під днища і виводить нагріте повітря збоку чи ззаду (рідше) лептопу.

 Dell Latitude E6400 забірник повітря для охолодження процесоруЩоб знайти цей вентилятор вам треба вимкнути лептоп, перевернути його та на днищі пошукати квадратну решітку (зазвичай під вентилятором решітка квадратна).

Ліворуч показано, як виглядає решітка вентилятора у моєму Dell Latitude E6400. Нагріте повітря одразу виходить з правого боку на малюнку (зліва у робочому положенні лептопу).

 HP DV-7T забірник повітря для охолодження процесору А так вона виглядає у HP DV-7T (малюнок зправа). Як бачимо тут нагріте повітря виходить за екран лептопу. Аналогічно у Apple MacBook 13 inch .

Для перевірки чи вентилятор справді засмічений слід дмухнути в протилежний від звичного напрям руху повітря. Якщо з-під днища вилетить клубок диму – вам слід почистити вентилятор.

 Читка ноутбука порохотягом Чистку вентилятора виконуємо порохотягом. Порохотяг слід виставити на найменшу потужність. Чистка проходить так: ви приставляєте до решітки вимкненого лептопу порохотяг і вмикаєте його на 10 – 15 секунд.

Таку чистку треба проводити постійно час-від-часу.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не забувайте, що ноутбук при цьому має бути вимкнений; слідкуйте, щоб вентилятор ноутбука не крутився надміру (це чути по звуці), адже це його може зломати.

Якщо після чистки порохотягом у вас далі постійно дратівливо працює вентилятор, то перевірте свої налаштування у BIOS: можливо ви йому не задали відповідний режим.

Часом буває таке, що виробники лептопів забувають, що ноутбук може бути використовуваний на колінах і розміщують вентиляційні отвори якраз під колінами користувача. Тому також вам слід подивитись де у вас вентиляційна решітка і перевірити, чи часом не затуляєте ви її при роботі.

 Підставка для лептопу фірми Belkin Також буває, що лептопи не мають достеменно продуману систему охолодження і саме тому надміру перегріваються. Ось наприклад у HP DV-7T у робочому положенні проміжок між столом і лептопом був занадто малим, тому вентилятор постійно працював на високих оборотах, що дуже нервуває. Для вирішення цієї проблеми можна купити спеціальний стенд для охолодження лептопу.
 Підставка для лептопу фірми Belkin Ці стенди бувають двох видів: з вентиляторами і без. Перші коштують від 10$, а другі 30-60$. Стенди з вентиляторами мають додаткові вбудований один, або більше вентиляторів, що додатково охолоджують ваш лептоп, забираючи при цьому USB входи. Саме такий стенд фірми Belkin показано на малюнках ліворуч.

Я вирішив цю проблему дешевшим і простішим  HP DV-7T припідняття задньої частини лептопуметодом: я припідняв задню частину лептопу вище, ніж було над столом. Для цього я приклеїв суперклеєм значно вищі (позиція 2 на малюнку праворуч), ніж заводські (позиція 1 на малюнку праворуч) гумові ніжки. Таким чином цю проблему було вирішено найдешевшим способом.

Цю проблему можна також вирішувати двома ПОРОЖНІМИ сірниковими коробками, старими касетами, тощо.
 Припідняття задньої частини лептопу Dell Latitude E6400. Вид збоку Припідняття задньої частини лептопу Dell Latitude E6400 зблизька Припідняття задньої частини лептопу Dell Latitude E6400

 Термопаста у Dell Latitude E6400Якщо вам не допоміг жоден з вище описаних методів, тоді мабуть вам слід замінити термопасту. Термопаста – спеціальний гель, що допомагає передавати тепло від основного і графічного процесору до радіатора охолодження. З часом вона старіє і її функції погіршуються. Тому деколи слід нанести нову термопасту.
 Термопаста на процесорі у Dell Latitude E6400. Вид зблизька Найкращим виробником термопласти вважається компанія Arctic Silver. На малюнках зліва показано термопасту на процесорі (сірого кольору), щоправда вона не дуже акуратно нанесена. Заміну термопласти варто проводити лише досвідченим користувачам і якщо ви будете її проводити самостійно, скоріш за все втратите безкоштовне гарантійне обслуговування лептопу. Ми вже писали про заміну процесору у ноутбуках Acer, HP та Ibm. Незабаром читайте про заміну процесору у Dell Latitude E6400.

Підпишіться на наш канал новин для того, щоб не пропустити опис заміни термопласти у лептопах.

Якщо у вас виникли якійсь запитання, обов’язково залишайте їх у коментарях.

Стаття 'Що робити, якщо перегрівається ноутбук?' опублікована 22.08.2010, 00:52 в 'Аналітика, Ноутбуки, Ремонт, апгрейд, модифікації , , , '. 4 коментарі

4 thoughts on “Що робити, якщо перегрівається ноутбук?

  1. Почистив,замінив термопасту,вентилятор працює добре,проте як тільки 10-15 хв попрацює то виключається,знімав кришку і було виявлено що вентилятор холодний,мідієва яка веде від вентилятора до процесора поступово гаряча,процес гарячий як кипяток,коли демонтував кулер то чув дивний звук із цієї мідієвої труби,ніби вийшов якийсь воздух,що це може бути? Ноут виключається і нічого зробити не можу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 1 =