10 простих порад як не поламати ноутбук, а зберегти його на довгі роки

Мабуть, кожен, хто купує техніку, хоче щоб вона прослужила якнайдовше. Ми підготували вам декілька порад, які дозволять зберегти ваш ноутбук в робочому стані на довгі роки.

1. Не ставте ноутбук в тих місцях, де він може зазнати вібрації, наприклад на пральну машину – ноутбуку це шкідливо та неприємно 🙂

2. Ніколи не вдаряйте комп’ютер і не кидайте його. Якщо у вас не якийсь із Panasonic Toughbook-ів чи аналогічних моделей, то будь-який удар, навіть не дуже сильний, може мати фатальні наслідки перш за все для матриці та жорсткого диска ноутбука.

3. Не паліть, не приймайте їжу і не пийте, перебуваючи поряд з ноутбуком, адже потім доведеться вичищати клавіатуру від крихт, а, можливо, і везти ноутбук в ремонт через розлиту каву. Причому такий ремонт ноутбука буде проводитись повністю за ваші гроші, а не за рахунок гарантії.

4. Бережіть ноутбук від пилу – не працюйте з ноутбуком довго на ліжку або ворсовому покритті, адже це спричиняє перегрівання, що може викликати поломку.  Намагайтесь розміщати ноутбук на тверду рівну поверхню, а якщо є можливість, використовуйте спеціальні підставки для охолодження.

5. Будьте обережні та періодично перевіряйте цілісність кабелю і роз’єму живлення – проблеми з кабелем можуть привести до поломки блоку живлення ноутбука.

6. Тримайте ноутбук подалі від прямого сонячного світла. Робочий діапазон температур ноутбука – від +5 ° С до +30 ° С. Не користуйтесь ноутбуком на морозі, у місцях з критичною температурою або у місцях з підвищеною вологістю: ваннах, саунах, підвалах, тощо. Якщо Ви переміщаєте ноутбук з холодного місця до теплого, всередині нього може сконденсувати небажана волога. При різкій зміні температури дайте ноутбуку досягти кімнатної температури, перш ніж користуватися ним.

7. Ніколи не піднімайте і не тримайте ноутбук за дисплей. Не відкривайте кришку ноутбука до самого кінця на максимальний кут та не грюкайте нею закриваючи – це може призвести до тріщин корпусу в районі завіс та проблем з екраном. Не тисніть на кришку ноутбука і не кладіть на неї жодних предметів, коли ноутбук закритий.

8. Встановіть антивірус і перевіряйте всю інформацію, що надходить у ноутбук. Намагайтесь користуватись лише надійними джерелами інформації та ліцензійним програмним забезпеченням. Вчасно оновлюйте операційну систему та встановлені програми.

9. Зберігайте батарею ноутбука – не розряджайте її більш ніж на 20% її ємності або аж до вимкнення ноутбука. Розряджену батарею варто одразу ж зарядити. Економте електроенергію – не варто завжди налаштовувати екран на максимальну яскравість: зниження яскравості допоможе зекономити електроенергію, а деколи й зберегти зір.

10. Слідкуйте за чистотою ноутбука – час від часу протирайте корпус ноутбука м’якою тканиною, чистіть вентилятори та клавіатуру від пилу, протирайте екран спеціальними серветками. Але не використовуйте воду чи пральний порошок – навряд чи лептоп після такого миття запрацює 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *